توضیحات مدیر شبکه بهداشت و درمان کلات در خصوص خدمات بهداشتی و درمانی در این شهرستان

  • PDF

مدیر شبکه بهداشت و درمان کلات با اشاره به انتشار گزارشی در روزنامه خراسان با موضوع" کلات درمان ندارد"توضیحاتی را در این زمینه ارائه داد.

به گزارش وب دا، دکتر علیرضا جوان اظهار داشت: در این شهرستان شش مرکز خدمات جامع سلامت شهری ‏/ روستایی فعال است که بر اساس نیاز و دستورالعمل پزشک خانواده در تمامی مراکز پزشک و کادر درمانی حضور دارند که غیر از مرکز شهری روستایی کلات که در شهر کلات و در کنار بیمارستان است تمامی مراکز دیگر ، پزشک بیتوته داشته و در صورت مراجعه ارباب رجوع ، ارائه خدمت صورت می گیرد.

وی خاطر نشان کرد:  در حال حاضر متخصصین داخلی ، اطفال و اعصاب و روان به صورت ضریب کا ، با ماندگاری 23 روز در ماه در شهرستان حضور دارند و متخصص سونوگرافی نیز هفته ای یک روز در بیمارستان حضور می یابد .

مدیر شبکه بهداشت و درمان کلات با اشاره به اجرای برنامه تحول نظام سلامت تصریح کرد: از زمان اجرای این برنامه ، در صورت نیاز به اعزام بیمار به مراکز تخصصی ، هزینه ای بابت اعزام از بیمار دریافت نشده است .

دکتر جوان با اشاره به اینکه پایگاه های اورژانس 115 در صورت نیاز خدمات را به مناطق زیر پوشش خود ارائه می دهند تصریح کرد: بر این اساس تمامی ماموریت ها بدون توجه به موقعیت جغرافیایی انجام می گیرد و در صورت نیاز از امداد هوایی نیز استفاده می شود و  تا کنون گزارشی مبنی بر ارائه خدمات نامناسب توسط اورژانس 115 به این مرکز ارسال نشده است.

وی با بیان اینکه برخی از مطالب مندرج در این گزارش همچون ( حمل بیمار ضایعه نخاعی با خودروی شخصی ) مربوط به سال های گذشته است افزود:علت بازنشر آن بعد از سه سال چیزی جز قصد تخریب را به ذهن متبادر نمی نماید هر چند که پاسخ به شکوائیه بیمار نیز در همان زمان ارائه شده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان کلات با اشاره به ارائه خدمات رادیوگرافی به وسیله دستگاه رادیولوژی آنالوگ، تاکید کرد: بر این اساس، رادیوگرافی بیماران بالای 100 کیوگرم مستلزم اشعه بالاست و در اغلب موارد گرافی مطلوبی حاصل نمی شود بخصوص در مواردی که مدت زمان از تعویض داروهای دستگاه ظهور عکس گذشته باشد این مشکل بیشتر مشهود است که با تعویض دارو ارائه خدمت صورت می گیرد.

دکتر جوان در خصوص خدمات ارائه شده در داروخانه این شهرستان نیز گفت: این داروخانه همه روزه از ساعت 7.30 صبح الی 22 به مراجعین خدمات ارائه می دهد و پس از این زمان با توجه به شبانه روزی بودن داروخانه بیمارستان، این داروخانه تعطیل  می شود.

وی با اشاره به بخشی از این گزارش مبنی بر اینکه " کوچک ترین بیماری برای من مادر یک دغدغه بزرگ شده است" اظهار داشت:در دریافت شرح حال و سابقه بیماری از کودکان به طور معمول پزشک با والدین بیمار صحبت می کند و بر این اساس و با توجه به معاینات بالینی دارو تجویز می شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان کلات با بیان اینکه بر اساس بخشنامه، دریافت هر گونه وجه نقد از بیمار ممنوع است و باید از طریق کارت های بانکی هزینه های درمانی پرداخت شود  اظهار داشت:در صورتی که بیمار کارت بانکی همراه نداشته باشد و پول نقد ارائه دهد ، مبلغ دریافتی از کارتهای بانکی غیر قابل برداشت که در اختیار کشیک های پذیرش قرار داده شده کسر می گردد و تا کنون شکایتی در این خصوص به این شبکه واصل نشده است .

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.