تشديد فعاليت 15۰ تيم بازرسي همزمان با دهه پايانی ماه صفر در مشهد

  • PDF

همزمان با دهه پاياني ماه صفر150 تيم بازرسي بهداشت محيط جهت حفظ سلامت زائرين و مجاورين در شهر مشهد در حال فعاليت شبانه روزي هستند.

به گزارش وب دا، مدیر بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: گروه های نظارتی و بازرسی به منظور پیشگیری از بروز بیماری های منتقله از آب و غذا و کنترل بهداشتی به طور مستمر از اماکن اسکان زائران از جمله حسینیه ها، تکایا، مدارس و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی در بین زائرین بازدید می کنند.

مهندس علی اصغر حسنی افزود: در این مدت 15۰ تیم نظارتی در مشهد و در هر شهرستان نیز یک یا دو تیم، فعالیت های ویژه ای را برای کنترل سلامت مردم بر عهده دارند.

 وی افزود: زائرین به هیچ عنوان از منابع آب آشامیدنی نامطمئن و مشکوک استفاده نکنند ودر صورت مشاهده هرگونه آلودگی مراتب را به سامانه 190 اعلام نمایند.

 وی در ادامه به زائرین توصیه نمود:در طول مسیر تردد از آب بسته بندی یا آب شبکه های آبرسانی روستایی برداشت نمایند.

مدیر بهداشت محیط و حرفه­ ای معاونت بهداشت دانشگاه تاکید کرد: تمامی افرادی که در تهیه و توزیع مواد غذایی در هیات ها و تکایا، مساجد و خیمه های عزاداری فعالیت می کنند باید کارت بهداشتی دریافت کنند.

وی با تاکید بر لزوم رعایت بهداشت در محافل و مراسم های عزاداری به ویژه در زمان پخت و تهیه غذا خاطر نشان کرد: برای جلوگیری از بروز هرگونه بیماری، هیات های مذهبی از پذیرفتن مواد غذایی با حجم زیاد از افراد ناشناس خودداری کنند.

مدیر بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد همچنین گفت: ذبح و قربانی دام در جلوي دسته های عزاداری و یا در محل تکایا و مساجد بدون دریافت مجوزهای بهداشتی و هماهنگی های لازم با اداره دامپزشکی ممنوع است.

گفتني است  شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی می­توانند با سامانه ۱۹۰(سامانه پاسخگویی به شکایات بهداشت محیط) تماس حاصل نمایند.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.