افزایش شیوع بعضی ازسرطانها با مصرف زیاد قند ارتباط دارد

  • PDF

سرپرست دفتر بهبود تغذیه جامعه، معاونت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه امروزه متاسفانه شاهد افزایش روز افزون مصرف قند و محصولات شیرین هستیم، اظهار داشت: در بسیاری از مطالعات مصرف زیاد قند و شکر با افزایش شیوع بعضی از سرطان ها مرتبط شناخته شده است.

دکتر زهرا عبداللهی در گفتگو با خبرنگار وب دا در خصوص مضرات مصرف زیاد مواد قندی گفت: امروزه متاسفانه شاهد افزایش روز افزون مصرف قند و محصولات شیرین هستیم. به تدریج که ذائقه مردم به غذاهای شیرین عادت می کند، کارخانه های مواد غذایی نیز روز به روز، محصولات شیرین تری به بازار روانه می کنند و این چرخه معیوب، پیوسته در حال چرخش است.

وی افزود: بر اساس گزارش طرح جامع مطالعات الگوی مصرف مواد؛ عادت کردن به ذائقه شیرین قندی در کشور 59 گرم است که به طور معمول از همان کودکی رخ می دهد، عوارض جسمانی متعددی نظیر اضافه وزن، دیابت، بیماری قلبی و آرتریت را در سنین بالاتر به دنبال خواهد داشت.

دکتر عبداللهی با بیان اینکه قند و ترکیبات حاوی قند، کالری زیادی برای بدن تامین می کنند، اظهار داشت: متاسفانه این ترکیبات فاقد مواد مغذی لازم برای ما هستند بنابراین باید سهم ناچیزی از انرژی دریافتی روزانه ما را تشکیل دهند.

وی گفت: به طور کلی قندها گروهی از مواد انرژی زا هستند که هر گرم آن ها 4 کالری انرژی تولید می کنند و مانند چربی ها در صورتی که بیش از میزان مورد نیاز مصرف شوند باعث اضافه وزن، چاقی، افزایش فشارخون و افزایش چربی خون که همگی از عوامل موثر در بروز بیماری های قلبی عروقی هستند، می شوند.

دکتر عبداللهی در ادامه با بیان اینکه مصرف زیاد مواد قندی سبب ایجاد پوسیدگی دندان به ویژه در کودکان می شود تصریح کرد: باید سعی شود تا حد امکان مصرف این گروه در برنامه غذایی کاهش یابد هم چنین در بسیاری از مطالعات مصرف زیاد قند و شکر با افزایش شیوع بعضی از سرطان ها مرتبط شناخته شده است.

وی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر مصرف زیاد قندهای ساده به علت تحریک ترشح انسولین موجب افت قند خون شده که خود منجر به تمایل بیشتر به مصرف قندهای ساده و متعاقب آن افزایش انرژی دریافتی و اضافه وزن و چاقی می شود.

دکتر عبداللهی با بیان اینکه با توجه به مضرات مصرف مازاد مواد قندی در سلامت توصیه می شود کمتر از 10 درصد از انرژی روزانه از قندهای ساده تامین شود به عنوان مثال شخصی که روزانه دو هزار کالری انرژی دریافت می کند می تواند کمتر از 200 کالری آن را حدود50 گرم از قند و شکر دریافت کند.

وی به منظور کاهش مصرف قند و شکر در برنامه غذایی روزانه توصیه کرد: در مصرف مواد قندی خصوصا" قندهای ساده مثل شیرینی، شکلات، مربا، عسل و شربت ها حد اعتدال را رعایت کنید، به جای استفاده از قند و شکر در مصرف چای از خرما، توت خشک، انجیر خشک و سایر خشکبار استفاده نمایید هم چنین از چاشنی های مختلف به جای شیرین کننده ها برای خوش طعم کردن غذا استفاده کنید.

دکتر عبداللهی در ادامه توصیه کرد: آب و دوغ را جایگزین انواع نوشابه، آب میوه های مصنوعی و شربت ها کنید، جهت آگاهی از میزان شکر و مواد غذایی آماده به برچسب روی بسته بندی آنها توجه کنید، خرید انواع شیرینی، کلوچه و شکلات را محدود و منحصر به مناسبت های خاص کنید هم چنین در هنگام پخت و تهیه غذا مقدار شکر را کاهش دهید و مصرف میوه ها و سبزی های تازه را در برنامه خود افزایش دهید تا علاوه بر بهره مندی از طعم شیرینی مواد مغذی لازم نیز از این راه تامین شود.

 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار