183 کانون سلامت در مشهد راه اندازی می شود

  • PDF

قائم مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حوزه مشارکت های اجتماعی، سازمان ها ی مردم نهاد و خیریه های سلامت اظهار کرد: 183 کانون سلامت محله در مشهد راه اندازی می شود.

به گزارش وب دا، دکتر غلامحسن خدایی در مراسم افتتاح نخستین کانون سلامت محله در مشهد با اشاره به اینکه هدف از اجرای این طرح ملی تامین سلامت با کمک مردم و ارتقای سطح مشارکت های مردمی در حوزه سلامت است گفت: سلامت اجتماعی جامعه با مشارکت اجتماعی، تکنولوژی پیشرفته و عدالت اجتماعی محقق می شود.

وی خاطر نشان کرد:  سهم مشارکت های مردمی در تامین سلامت 75 درصد است که نیل به آن نیاز مند یک جامعه آگاه ایثارگر و مطالبه گر سلامت است.

قائم مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حوزه مشارکت های اجتماعی، سازمان های مردم نهاد و خیریه های سلامت افزود: جامعه از انواع بیماری های اجتماعی در رنج است، حقوق همدیگر و قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت نمی کنیم، با همدیگر سازش نداریم و مهربان نیستیم و اعضای داوطلب کانونهای سلامت دغدغه سلامت جسمی، روحی، اجتماعی و معنوی مردم را دارند.

دکتر خدایی افزود: هم اکنون در خراسان رضوی 15 هزار داوطلب سلامت، 70 سازمان مردم نهاد مرتبط با تامین سلامتی مردم و 50 خیر سلامت فعالیت دارند و این استان از این نظر جایگاه ویژه ای بین استانهای کشور دارد.

وی اظهار داشت: شهر مشهد دارای 183 محله است که تا پایان سال آینده در همه این محلات و دیگر شهرستانهای استان کانون سلامت افتتاح می شود.

روز جهانی داوطلب و افتتاح کانون سلامت محله

روز جهانی داوطلب و افتتاح کانون سلامت محله

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار