انجام 82 هزار تست سریع ویروس اچ.آی.وی در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

کارشناس مسئول برنامه پیشگیری از ویروس اچ.آی.وی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در سال گذشته 82 هزار تست سریع ویروس اچ.آی.وی در مناطق زیر پوشش دانشگاه انجام شد که در بین استان های کشور بالاترین رقم است.

دکتر علی حسین پور در گفتگو با وب دا اظهار کرد: هم اکنون تست سریع ویروس ایدز به صورت رایگان در 130 مرکز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد انجام می شود و جواب آزمایش نیز در کمتر از 20 دقیقه به متقاضی تحویل می گردد.

وی با بیان اینکه انگ نامناسب مهمترین چالش پیش روی برنامه های پیشگیری از بیماری ایدز به شمار می رود،خاطر نشان کرد: باید به گونه ای برنامه ریزی شود که افراد بدون داشتن ترس و واهمه  نسبت به انجام آزمایش و پیگیری سلامت خود اقدام کنند.

کارشناس مسئول برنامه پیشگیری از ویروس اچ.آی.وی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با تاکید بر اینکه همه افراد جامعه برای اطمینان از سلامتی خود باید این آزمایش را انجام دهندگفت:با گسترش برنامه های پیشگیری و غربالگری در خراسان رضوی بیشترین تست های انجام شده در زمینه ویروس ایدز متعلق به این استان است.

وی گفت: در هفته اطلاع رسانی و پیشگیری از ایدز، اتوبوس آزمایش اچ.آی.وی با استقرار در مناطق و مراکز مختلف شهر مشهد شامل راه آهن، فرودگاه، پایانه مسافربری، بازارهای بزرگ مشهد، قطار شهری و برخی بیمارستانها، این آزمایش را به صورت رایگان برای متقاضیان انجام دادند.  

 

 

 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.