اجرای طرح غربالگری فشار خون در کارخانه ها و کارگاه های صنعتی استان خراسان رضوی

  • PDF

برپایی 10 پایگاه سیار کنترل فشار خون در شهرستان قوچانمدیر گروه بهداشت محیط حرفه ای دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: همزمان با مرحله اجرایی بسیج ملی کنترل فشار خون، طرح غربالگری فشار خون،در کارخانه ها و کارگاه های صنعتی  مناطق زیر پوشش این دانشگاه اجرا می شود.

به گزارش وب دا، مهندس علی حسنی اظهار کرد: بر اساس برنامه ریزی در این طرح یک صد و 50 هزار نفر از شاغلان کارخانه ها و کارگاه های صنعتی  واقع در مناطق زیر پوشش دانشگاه از نظر فشار خون مورد بررسی قرار می گیرند.

وی افزود: برای غربالگری فشار خون کارگران شاغل در کارخانه‌های استان خراسان رضوی نیز ۲۰۰ کارشناس بهداشت محیط حرفه‌ای، بهداشتیار کار و بهگر در مراکز بهداشت کار کارخانه‌ها و شهرک‌های صنعتی استان آموزش دیده‌اند.

وی گفت: در اجرای طرح یاد شده فشار خون افراد اندازه گیری شده و در سامانه کشوری ثبت می‌شود و افرادی که حداکثر و حداقل فشار خون آنان به ترتیب از ۱۴۰ و ۹۰ بیشتر باشد مبتلا به پرفشاری خون تشخیص داده شده و تحت کنترل و مراقبت قرار می‌گیرند.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار