معدوم شدن بیش از 110 تن مواد غذایی غیربهداشتی در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

معدوم سازی بیش از 5 تن مواد غذایی غیر بهداشتی در شهرستان فریمانمدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: در بازرسی های انجام شده در طول ماه مبارک رمضان 110 هزار و 304 کیلوگرم مواد غذایی غیربهداشتی و غیر قابل مصرف کشف و معدوم شد.

مهندس علی اصغر حسنی در گفتگو با وب دا با بیان اینکه در ماه مبارک رمضان 198 تیم به همراه 383 کارشناس از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی بازدید کردند خاطر نشان کرد:  در این مدت 38 هزار و 294 بازدید از اماکن هدف صورت گرفت.

وی با بیان اینکه طی این مدت تعداد اخطارهای بحرانی و غیر بحرانی دو هزار و 323 مورد بوده است، اظهار داشت: 739 مورد تخلف به دادگاه معرفی شدند که در این میان 108 مورد پلمپ شدند.

مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد تعداد نمونه برداری سنتی و صنعتی  را 731 مورد عنوان کرد و گفت: 18 هزار و 924 مورد نمونه برداری مواد غذایی با استفاده از تجهیزات پرتابل و تعداد دو هزار و 122 مورد آزمایشات میکروبی آب آشامیدنی و استخر انجام شد.

مهندس حسنی تعداد موارد کلرسنجی آب آشامیدنی و استخر را 29 هزار و 195 مورد عنوان و تصریح کرد:در این مدت 146 مورد برخورد با دستفروشان دوره گرد انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه در این مدت به هزار و 445 مورد شکایت دریافتی از سامانه190 رسیدگی شد، اظهار کرد: در این ایام مقدار  110 هزار و 304 کیلوگرم مواد غذایی غیربهداشتی معدوم شده است.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار