بازدید معاون بهداشت دانشگاه از طرح غربالگری سل اتباع خارجی

  • PDF

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد با توجه به شروع طرح غربالگری سل اتباع خارجی همزمان با کل کشور، با حضور در یکی از دفاتر کفالت خدمات اتباع خارجی از نحوه اجرای این طرح بازدید نمود.

به گزارش وب دا، دکتر مهدی قلیان اول در این بازدید که مدیرکل اتباع و مهاجرین خارجی استان و جمعی از مدیران آن حوزه نیز حضور داشتند با بررسی روند اجرای طرح غربالگری سل توصیه ها و راهکارهای کاربردی را جهت بهبود فرایند خدمات فوق ارائه نمود.

وی روند اجرای برنامه فوق را مطلوب خواند و با اشاره به اجرای برنامه­ های عظیمی همچون بسیج ملی کنترل فشارخون، واکسیناسیون فلج اطفال و غیره ، با تکیه بر توانمندی و ظرفیت مطلوبی که در حوزه بهداشت دانشگاه وجود دارد، اظهار امیدواری کرد این طرح با موفقیت به کار خود ادامه دهد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ادامه ضمن حضور در مرکز خدمات جامع سلامت دانش آموز از نزدیک از نحوه غربالگری، ارجاع، درمان و پیگیری جمعیت هدف بازدید نمود.

بر اساس برنامه ریزی های انجام شده در این طرح پس از غربالگری اولیه جهت افراد مشکوک آزمایشات تشخیصی و تکمیلی انجام شده و برای بیماران شناسایی شده پرونده مراقبت تشکیل و بصورت رایگان درمان های لازم ارائه می گردد.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار