اجرای بسیج ملی فشارخون گام مهمی در ارتقاء سطح سلامت مردم

  • PDF

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: اجرای بسیج ملی فشارخون گام مهمی در  ارتقاء سطح سلامت مردم بود که با همکاری تمامی پرسنل به نحو بسیار مطلوبی اجرا شد.

دکتر مهدی قلیان در حاشیه بازدید از شبکه بهداشت و درمان قوچان با بیان اینکه در اجرای برنامه بسیج ملی کنترل فشار خون بیش از یک میلیون نفر زیر پوشش قرار گرفتند اظهار کرد: در این مدت 32 هزار بیمار مبتلا به فشار خون در مناطق زیر پوشش دانشگاه شناسایی شدند که از بیماری خود اطلاعی نداشتند.

وی بیان اینکه فشار خون بالا، یک بیماری خاموش است که فرد از آن بی اطلاع است و تا زمان ایجاد صدمات جبران ناپذیر بر روی بدن علائم خاصی ندارد اظهار کرد: اگر این بیماری در زمان مناسبی تشخیص داده شود به طور حتم می توان از عوارض آن و حتی مرگ زودهنگام جلوگیری کرد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه بیماری فشار خون علامت خاصی ندارد و در موارد پیشرفته می تواند با سردرد و یا درد قفسه سینه بروز کند تصریح کرد: سبک زندگی، تغذیه نامناسب، مصرف مشروبات الکلی، مصرف نمک و روغن های اشباع، استعمال دخانیات، کم تحرکی، استرس از مهمترین عوامل ابتلا به فشار خون محسوب می شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان قوچان در این بازدید، گزارشی از اقدامات انجام شده در قالب بسیج ملی کنترل فشار خون ارائه داد.

برگزاری نشست با مسئولان شبکه و واحدهای بهداشتی و بازدید از روند ارائه خدمات در واحدهای زیر پوشش از دیگر برنامه های سفر معاون بهداشت دانشگاه به قوچان بود.

 

 

 

 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار