آغاز ویژه برنامه های گرامیداشت هفته جهانی سالمند در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

 ویژه برنامه های گرامیداشت هفته جهانی سالمند در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد آغاز شد.

به گزارش وب دا، سوم الی 9 مهر ماه هفته جهانی سالمند با شعار "فرصت های برابر برای تمام سنین"  نام گذاری و در سال جاری ویژه برنامه های مختلفی بدین منظور برنامه ریزی شده است.

سالمند، سلامت و سبک زندگی سالم‏/ روز سالمند و همبستگی در بستر خانواده و جامعه‏/ روز سالمند، سنت های دیرین فرهنگی، دینی و تکریم منزلت آنان‏/ روز سالمند، رفاه اجتماعی و محیط توانمند ساز‏/ روز سالمند، عدالت، حقوق شهروندی و حمایت های قانونی‏/  روز سالمند فعال و مشارکت اجتماعی و روز سالمند و سازمان های مردم نهاد را از عناوین روزشمار این هفته به شمار می رود.

قائم مقام معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد در گفتگو با وب دا  اظهار کرد: سلامت سالمندان یکی از مسائل و مشکلات بهداشتی در اکثر جوامع است و مقابله با این مشکلات نیازمند سیاست گذاری و برنامه ریزی های دقیق و صحیح می باشد .

دکتر سید کاظم فرهمند گفت: مسلما اکثر کشور های در حال توسعه ای که برنامه فراگیری در زمینه سلامت سالمندان ندارند با مشکلات زیادی مواجه خواهند بود.

وی با تاکید بر اینکه سالمندی مساوی با بیماری یا درد نیست گفت: ضروری است از جوانی و میانسالی برای دوره سالمندی سالم، برنامه‌ریزی کرد.

وی خاطر نشان کرد: وضعیت سالمندان کشور متأثر از عوامل اجتماعی، اقتصادی و بهداشتی متعددی است و نیازمند توجهات همه جانبه است.

 دکتر فرهمند سالخوردگی جمعیت را یک موفقیت بهداشتی برشمرد و اظهار کرد: سالمندان ذخایر با ارزشی هستند که باید اقدامات لازم برای برخورداری بهینه از خردمندی و کاردانی آنان در خانواده و جامعه به عمل آید.

 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار

IMAGE
خدمات ایثارگرانه مدافعان سلامت ( پنج شنبه, 08 اسفند 1398 )