بازدید سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد از چند مرکز خدمات جامع سلامت مشهد

  • PDF

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد با حضور در دو مرکز خدمات جامع سلامت ضمن بررسی روند ارائه خدمات در جریان اقدامات انجام شده در خدمات رسانی به زائران و مجاوران بارگاه منور حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) در حوزه بهداشت قرار گرفت.

به گزارش وب دا، دکتر سید محمد حسین بحرینی به همراه معاون بهداشتی دانشگاه و جمعی از مدیران این حوزه با حضور در مراکز خدمات جامع سلامت شمس الشموس و حضرت خدیجه (س)در جریان روند خدمات رسانی قرار گرفت.

مدیر توسعه شبکه و ارتقاء سلامت معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حاشیه این بازدید در گفتگو با وب دا با اشاره به اینکه مشهد سالانه پذیرای حدود ۳۰ میلیون زائر و گردشگر است اظهار کرد: مراکز جامع سلامت  حدودا بین 10 الی 13 هزار جمعیت را زیر پوشش خود دارند و معادل دوبرابر جمعیت خود نیزبه زائرین علی ابن موسی ابن رضا (ع) ارائه خدمت می دهند.

دکتر محمد حسین درخشان خاطر نشان کرد: درمراکز خدمات جامع سلامت خدماتی همچون مراقبت های مادران باردار،کودکان ،سالمندان ،میانسالان و همچنین خطر سنجی بیماری ها و غربالگری و مراقبت های دیابت ،فشار خون ،بهداشت مدارس، واحدهای تهیه و توزیع مواد غذایی، اماکن اقامتی ،آموزش ها ومشاوره های قبل از ازدواج و آزمایشات حین ازدواج ارائه می شود.

وی افزود: در این مراکز تمامی برنامه های ادغام یافته در نظام شبکه مصوب وزارت بهداشت ودرمان و آموزش پزشکی ازطریق همکاران و مراقبین سلامت و سایر نیروهایی که در این مراکز مستقر هستند به مراجعین ارايه می شود.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.