آغاز پویش ملی مبارزه با سرطان در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد از اجرای پویش ملی مبارزه با سرطان امروز در مناطق زیر پوشش دانشگاه خبر داد.

دکتر مهدی قلیان در گفتگو با وب دا اظهار کرد: این پویش از یکم الی هفتم بهمن ماه به منظور گسترش اطلاع رسانی، افزایش آگاهی و جلب مشارکت مردم در خصوص  قابل پیشگیری بودن سرطان، اصلاح باورهای نادرست مردم در خصوص سرطان از جمله درمان ناپذیر بودن آن، جلب مشارکت سیاستگذاران و مجریان سلامت درون و برون بخشی در کنترل عوامل خطر سرطان، اجرا می شود.

وی با بیان اینکه سرطان های معده، پوست، پستان، مری و کولون ( روده بزرگ) از شایع ترین سرطان های استان خراسان رضوی به شمار می رود خاطر نشان کرد: با اصلاح شیوه زندگی می توان تا ۴۰ درصد از بروز سرطان ها پیشگیری نمود.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد،  پرهیز از مصرف دخانیات، حفظ وزن در حالت طبیعی،  تغذیه سالم،  فعالیت بدنی منظم، حفاظت پوست از تابش مستقیم آفتاب را از مهمترین اقدامات پیشگیری از سرطان عنوان کرد.

وی گفت: درحال حاضر با اقدامات انجام شده به ویژه در سال های اخیر ، امکان تشخیص زودرس سرطان های شایع در کلیه مراکز خدمات جامع سلامت ایجاد شده است و افراد در کلیه مناطق روستایی و شهری می توانند با مراجعه به مراکز خدمات جامع سلامت که در نزدیکی محل سکونت شان وجود دارد از خدمات تشخیصی و غربالگری بهره مند گردند.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار