مشارکت بسیجیان پایگاه های 12 گانه مشهد با حوزه بهداشت، در راستای کنترل کرونا

  • PDF

بسیجیان پایگاه های 12 گانه بسیج شهر مشهد در راستای کنترل کرونا با حوزه بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد همکاری می کنند.

به گزارش وب دا، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد در نشست هماهنگی  همکاری نیرو های بسیج با دانشگاه در کنترل کرونا اظهار کرد: پیرو ابلاغ دستور اجرایی بسیج ملی مبارزه با کووید‏-19 و ایجاد بستری مناسب برای همکاری نیروهای بسیج، دانشگاه علوم پزشکی مشهد از مشارکت بسیجیان در قالب تیم های مراقبتی و سالم سازی بهره مند خواهد شد.

دکتر مهدی قلیان، ارتقاء سطح آگاهی جامعه، شناسایی افراد مشکوک و بیمار، سالمسازی محیط زندگی افراد مشکوک، بیمار و ترخیص شده از بیمارستان را از اهداف این مشارکت و همکاری برشمرد و اظهار امیدواری کرد: با اقدامات لازم شیب این بیماری کند شده تا از نظر توان نیروی انسانی و ارائه خدمات لازم در سیستم سلامت دچار مشکل نشویم.

دکتر قلیان با تاکید براهمیت همکاری ها و مشارکت های برون سازمانی گفت: امیدواریم سیستم سلامت بتواند از توان بسیجیان به طور شایسته استفاده نماید.

مدیر سلامت محیط وکار معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد  نیز در این نشست اظهار کرد: براساس دستورالعمل های وزارتی و برنامه ریزی های انجام شده، طرح سالم سازی محیط با مشارکت بسیج و مراکز پنجگانه مشهد در مناطق تحت پوشش این مراکز اجرا می¬گردد.

مهندس علی اصغر حسنی خاطر نشان کرد: براساس این طرح در تمامی مراکز خدمات جامع سلامت و پایگاه های بهداشت، تیمی متشکل از 3 نفر شامل کارشناس بیماریها ، کارشناس بهداشت محیط و یک نیروی بسیجی براساس دستورالعمل های تدوین شده با مراجعه به منازل افراد مشکوک به کرونا، بیماران قطعی و بیماران ترخیص شده و یا خانواده افراد فوت شده نسبت به ارائه آموزش های لازم و گندزدایی و سالم سازی محیط زندگی این گروه در فواصل تعیین شده اقدام خواهند نمود.

سردار شفائی جانشین فرمانده سپاه امام رضا (ع) نیز در این نشست ضمن تقدیر از خدمات ارزنده حوزه سلامت استان گفت: نیروی بسیج استان با تمام توان آمادگی لازم جهت هرگونه همکاری براساس پروتکل های بهداشت و درمان جهت مبارزه با کووید ‏-19 را دارد. 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.