پاسخگوی روزانه به بیش از 1500 سوال مردمی در مرکز مشاوره کرونایی 191

  • PDF

مسئول هماهنگی پاسخگویی تلفنی EOC  در زمینه کرونا معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: روزانه بالغ بر 1500 تماس از سطح استان خراسان رضوی با تلفن 191 گرفته می‌شود و از زمان فعالیت این سامانه پاسخگوی بیش از 55 هزار تماس مردمی بوده‌ایم.

دکتر زهرا اباصلتی در گفتگو با وب دا، خاطر نشان کرد: مرکز مشاوره کووید-19،  191 از ابتدای اسفند ماه سال گذشته و در راستای پاسخگویی به سوالات مردمی در این حوزه فعال شده و خوشبختانه حضور پررنگ پزشکان، پرستاران و دانشجویان داوطلب را به‌صورت 24 ساعته و در 3 شیفت کاری 8 ساعته داریم و تا این لحظه پاسخگوی بیش از 55 هزار تماس مردمی با این سامانه بوده‌ایم.

وی افزود: در هر شیفت 8 خط تلفن 191 پاسخگوی سوالات مردمی که در موضوعات و مسائل مختلف بهداشتی، درمانی، خود مراقبتی در منزل، علائم بیماری، نقش و پیگیری خانواده‌ها در مواقع مواجهه با بحران کرونا در زمان‌های درمان در بیمارستان و مراقبت‌های پس از ترخیص در منزل و غیره بوده که کارشناسان و مشاوران این مرکز در لحظه، بدون وقفه و به‌صورت تخصصی به تک‌تک سوالات مردم پاسخ می‌دهند.

مسئول هماهنگی پاسخگویی تلفنی EOC  در زمینه کرونا معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه روزانه بالغ بر 1500 تماس از سطح استان با تلفن 191 گرفته می‌شود، خاطرنشان کرد: به جز مشهد از سایر مناطق استان با این شماره تخصصی تماس گرفته شده و به تک‌تک این تماس‌ها توسط 24 کارشناس و مشاور این مرکز پاسخ داده می‌شود.

دکتر اباصلتی تصریح کرد: مردم می‌توانند بی‌واسطه و به‌صورت مستقیم سوال خود را به متخصصان مستقر در مرکز مشاوره کرونایی 191 مطرح کنند.

وی تأکید کرد: از مردم درخواست داریم هرنوع سوال کرونایی‌ای که دارند پاسخ آن از طریق تلفن 191 دریافت کنند و از تماس با تلفن 115 مرکز مدیریت حوادث و فورت‌های پزشکی خودداری کنند تا خللی در امر امدادرسانی نیروهای امدادی این مجموعه به‌وجود نیاید، توصیه ما این است که تماس‌ها با مرکز مشاوره کرونایی 191 باشد و اگر نیازی به حضور اورژانس 115 در محل بود، به طور حتم اقدام لازم انجام خواهد شد.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.