مردم تخلفات بهداشتی و موارد مشکوک کرونایی را به سامانه تلفنی 190 گزارش کنند

  • PDF

084.jpg - 10.03 کیلو بایتمدیر گروه بهداشت محیط و حرفه‌ای دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: سامانه تلفنی 190 این مجموعه جهت اعلام تخلفات بهداشتی در راستای پیشگیری و کنترل ویروس کووید-19  فعال شده است.

مهندس علی حسنی در گفت‌وگو با وب دا، اظهار کرد:نخستین اقدام صورت گرفته در حوزه بهداشت محیط و حرفه‌ای تهیه دستورالعمل‌های واحدهای صنفی و تجمعات در اماکن عمومی بود که بلافاصله به ادارات و اتحادیه‌های مختلف جهت اجرا ابلاغ شد تا بتوانیم زمینه کاری مشترکی را در حوزه سلامت جامعه فراهم نماییم.

وی با بیان اینکه روند تهیه پوستر و پمفلت را با مشارکت اتاق اصناف، اتحادیه‌ها و واحدهای صنفی داشتیم که خوشبختانه کار چاپ، توزیع و نصب آن به‌خوبی انجام شد، افزود: با توجه به اینکه برخی واحدهای صنفی همچون نانوایی‌ها و جایگاه‌های سوخت ارتباط مستقیم با مردم دارند و خودشان جزو گروه‌های آسیب‌پذیر هستند برنامه‌ای ویژه برای آنان در جهت نظارت و عملکرد بهتر در محیط کار در راستای حفظ سلامت خود و دیگران تدوین و اجرایی شد.

مدیر گروه بهداشت محیط و حرفه‌ای دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطر نشان کرد: برای فعالان این گروه از مشاغل برنامه‌های آموزشی برگزار شد در نحوه دریافت پول، تحویل نان و کمک‌دهی جایگاه‌داران در جهت سوخت‌رسانی آموزش‌های لازم داده شد و در این راستا بالغ بر 180 تیم نظارتی در سطح شهر مشهد و شهرهای تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد فعال هستند.

مهندس حسنی در رابطه با اقدامات نظارتی صورت گرفته توسط بازرسان گروه بهداشت محیط و حرفه‌ای دانشگاه علوم پزشکی مشهد، تصریح کرد: در حوزه نظارت بر اماکن نیز اقدامات خوبی از 11 اسفند ماه سال گذشته تاکنون انجام شده و به‌طور مثال می‌توان به بیش از 6 هزار بازدید صورت گرفته از نانوایی‌ها اشاره کرد که نتیجه این بازدیدها منجر به پلمب 84 نانوایی متخلف و معرفی 650 متخلف دیگر به مراجع قضایی بود.

وی با اشاره به فعالیت شبانه روزی سامانه تلفنی 190 تأکید کرد: سامانه تلفنی 190 جهت اعلام تخلفات بهداشتی و موارد مشکوک ابتلا به ویروس کووید-19 فعال شده تا مردم در صورت مشاهده هرگونه تخلف و مورد مشکوکی سریعاً با تماس به این سامانه تلفنی موضوع را به بازرسان گروه بهداشت محیط و حرفه‌ای دانشگاه علوم پزشکی مشهد اعلام کنند تا بلافاصله اقدام لازم صورت پذیرد.

مدیر گروه بهداشت محیط و حرفه‌ای دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطرنشان کرد: با همکاری بسیج در بحث آموزش خانواده‌ها و گندزدایی منازل و محیط‌های کار ورود پیدا کرده‌ایم و تمامی اقدامات اجرایی و نظارتی طبق ابلاغ‌های دریافتی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صورت می‌پذیرد و گزارش عملکرد روزانه نیز به‌صورت مستمر به وزارت بهداشت  ارسال می‌شود.

مهندس حسنی با بیان اینکه اقدامات نظارتی گروه بهداشت محیط و حرفه‌ای دانشگاه علوم پزشکی مشهد پایان‌پذیر نیست، گفت: اقدامات نظارتی حوزه مدیریت بهداشت محیط و حرفه‌ای دانشگاه علوم پزشکی مشهد تا زمان خروج ویروس منحوس کرونا از کشور و استان ادامه می‌یابد و به‌همین جهت زمان خاصی برای پایان مآموریت اعلام نشده است؛ هرچند که اقدامات نظارتی به‌صورت مستمر قبل از شیوع کووید 19 هم بود، اما از ابتدای اسفند ماه که این ویروس وارد استان شده، نظارت‌ها تشدید شده و پس از خروج ویروس کرونا هم این دست اقدامات را در راستای حفظ سلامت مردم ادامه خواهیم داد.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.