بیش از 4 هزار بیمار مشکوک در طرح غربالگری ویروس کووید-19 مورد بررسی قرار گرفتند

  • PDF

معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه؛ نگران انتقال ویروس کرونا به مسافران نوروزی هستیمقائم مقام معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد از شناسایی 4416 مورد فرد مشکوک کرونایی در سطح مناطق زیر پوشش دانشگاه خبر داد و اظهار کرد: این افراد برای بررسی بیشتر به مراکز سطح یک خدمات ارجاع شدند.

سیدکاظم فرهمند در گفت‌وگو با وب دا، با بیان اینکه در غربالگری‌ها بحث پیگیری بیماران یکی موارد بسیار مهم بوده و قطعاً عدم دقت لازم در این مهم منجر به ایجاد مشکل و چالش خواهد شد خاطر نشان کرد: از این تعداد برای 841 نفر نسخه پزشک تجویز شده و تعداد 49 نفر هم در بیمارستان‌ها بستری شدند.

 وی با تاکید بر اینکه وضعیت جسمانی بیماران باید به‌صورت مستمر توسط مراقبین سلامت بررسی و  اعلام شود خاطر نشان کرد: غربالگری خانواده‌های هرکدام از این افراد مشکوک باید به سرعت انجام شود تا انتقال ویروس را به سایر اعضای خانواده شاهد نباشیم.

وی با بیان اینکه داروخانه‌های امام و هلال احمر داروهای بیماران سرپایی ویروس کووید-19 را ارائه می دهند خاطر نشان کرد: اگر بیماران مراجعه به مراکز 16 ساعته داشته باشند پذیرش نسخه باید صورت پذیرد و قبل از آن ثبت در سامانه بشود.

قائم مقام معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه میزان سهمیه دارو در هر استان براساس آن چیزی است که در سامانه ثبت می‌شود، تأکید کرد این مهم به این علت است که نیاز دارویی استان اعلام شود تا مشکلی در بحث کمبود انواع دارو، به‌ویژه داروی بیماران خاص همچون کرونایی‌ها شاهد نباشیم.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.