سرعت بخشیدن در غربالگری جمعیت، گامی مهم در کنترل کووید 19

  • PDF

قائم مقام معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد، سرعت بخشیدن در غربالگری جمعیت زیر پوشش دانشگاه را گامی مهم در کنترل شیوع بیماری کووید 19 برشمرد.

به گزارش وب دا، دکتر سید کاظم فرهمند، در نشست ویدئوکنفرانس ستاد پیشگیری و کنترل کرونای معاونت بهداشت دانشگاه که با حضور روسای شبکه های بهداشت و درمان شهرستان های تابعه برگزار شد، با اشاره به ضرورت اتمام غربالگری و پوشش کامل جمعیت زیر پوشش هر شهرستان بر پیگیری موارد مشکوک، شناسایی شده، بیماران ترخیص شده و خانواده بیماران تاکید کرد.

 دکتر فرهمند خاطر نشان کرد: پیگیری این جمعیت از اهمیت بالایی برخوردار بوده به طوری که عدم پیگیری کامل این موارد از ارزش غربالگری خواهد کاست.

قائم مقام معاون بهداشت دانشگاه در ادامه، ثبت خدمات ارائه شده در این راستا را در سامانه سینا حائز اهمیت برشمرد و گفت: ارزیابی کل برنامه در سطح کشور براساس ثبت خدمات در سامانه های خدمات الکترونیک خواهد بود.

دکتر فرهمند در همین راستا از کارشناسان مسئول خواست از ثبت خدمات انجام شده توسط نیروهای بسیجی و داوطلب اطمینان حاصل نمایند.

دکتر فرهمند در ادامه از مدیران سلامت شهرستان های تابعه خواست بر فعالیت نیروهای جهادی و خودجوش بویژه در سالمسازی محیط نظارت کامل داشته و به منظور استفاده از ظرفیت و پتانسیل این گروه ضمن ساماندهی فعالیت ایشان از توان آنها در زمینه غربالگری و پیگیری موارد استفاده نمایند.

وی با اشاره به اینکه احتمالاً در روزهای آینده با پیک بیماری کووید 19 مواجهه خواهیم بود از مدیران شهرستان ها خواست ضمن ارائه آموزشها و هشدارهای لازم بر خود مراقبتی خانگی و کاهش تردد در خارج از منزل از ظرفیت نیروهای انتظامی نیز استفاده نمایند.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.