حضور فعال دانشگاه علوم پزشکی مشهد در نهمین نمایشگاه «شهر هوشمند» مشهد

  • PDF

دانشگاه علوم پزشکی مشهد در بیست و دومین نمایشگاه «الکامپ» و نهمین نمایشگاه «شهر هوشمند» مشهد در معرفی پروژه های فناورانه‌ی حوزه‌ سلامت استان حضوری فعال دارد.

به گزارش وب دا، بیست و دومین نمایشگاه «الکامپ» و نهمین نمایشگاه «شهر هوشمند» مشهد از روز سه شنبه اول بهمن ماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی مشهد با حضور جمعی از مسئولین اتاق اصناف ایران و مشهد، استانداری و شهرداری مشهد آغاز به کار کرد.

مهندس ساداتی مدیرآمار و فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد:  حضور در این نمایشگاه موجب آشنایی بیشتر مردم با آخرین دستاوردهای حوزه فناوری اطلاعات در بخش سلامت بخصوص مباحث مرتبط با پروژه پرونده الکترونیک سلامت  همچون نظام ارجاع الکترونیک ، نسخه نویسی  و نسخه پیچی الکترونیک و پزشک خانواده خواهد شد .

از موارد حائز اهمیت اولین روز این نمایشگاه بازدید جمعی از مسئولین استان از جمله مهندس بنانژاد، عضو  هیات رئیسه اتاق اصناف ایران و دکتر براتی معاون استانداری مشهد از غرفه دانشگاه می باشد.

شایان ذکر است این نمایشگاه تا چهارم بهمن ماه ادامه داشته و علاقه مندان میتوانند تا پایان نمایشگاه نیز از غرفه دانشگاه علوم پزشکی مشهد واقع در سالن فردوسی بازدید نمایند.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد رتبه نخست در ارسال اسناد به سازمان های بیمه گر را دارد

  • PDF

مدیر آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: این دانشگاه در ارسال اسناد به سازمان های بیمه گر در کشور پیشرو است و با اجرای این طرح بر اساس اعلام مدیریت مالی دانشگاه ماهانه یک میلیارد ریال صرفه جویی صورت گرفت.

مهندس ساداتی در حاشیه کمیته هوشمند سازی استان که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و با حضور معاونین توسعه و مدیران فناوری اطلاعات سازمان ها و ادارات استان برگزار شد در گفتگو با وب دا خاطر نشان کرد: وزارت بهداشت در اجرای دولت الکترونیک و فناوری اطلاعات از وزارت خانه های پیشرو محسوب می شود و اجرای پرونده الکترونیک سلامت، نظام ارجاع و ای هلث از جمله اقداماتی است که در این راستا در دانشگاه های علوم پزشکی کشور در حال اجراست.

وی تصریح کرد: در این میان دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز در اجرای سیاست های وزارت بهداشت در راستای دولت الکترونیک مطلوب عمل نموده است و در برخی از حوزه ها از جمله ارسال الکترونیکی اسناد به سازمان های بیمه گر در کشور پیشرو است.

مدیرکل نگهداری و توسعه شبکه دولت نهاد ریاست جمهوری نیز در این نشست  با بیان اینکه ۲۷ هزار مرکز و موسسه دولتی در کشور به شبکه دولت الکترونیک متصل است. اظهار کرد: با اتصال مراکز و موسسات دولتی به شبکه الکترونیک دولت، گام موثر برای خدمات‌رسانی سریعتر به مردم برداشته شده است.

کوروش طهماسبی خاطر نشان کرد: روند اتصال به شبکه الکترونیکی در دولت تدبیر و امید سرعت خوبی به خود گرفته و برخی استان‌ها از جمله خراسان رضوی در کشور در این زمینه پیشتاز هستند.

وی گفت: هم اکنون چهار هزار و ۲۰۰ نقطه در استان خراسان رضوی به شبکه دولت الکترونیک متصل شده که جایگاه دوم را از این نظر در کشور دارد.

مدیرکل دبیرخانه مرکزی نهاد ریاست جمهوری نیز در این نشست گفت: دولت تدبیر و امید مکاتبه‌های الکترونیک را جایگزین مکاتبات کاغذی کرده و به دنبال حذف کامل کاغذ است.

حسین ملایجردی با اشاره به افزایش مکاتبات الکترونیک در دستگاه‌های اجرایی افزود: در نیمه نخست سال جاری ۶۲ هزار مکاتبه در استان خراسان رضوی انجام شده که ۹۹ درصد آن الکترونیکی بوده است.

وی همچنین راه‌اندازی سامانه‌های الکترونیکی "سما" و "رصد" در ادارات، پیگیری اتصال دفاتر پست و پیشخوان استان‌ها به شبکه دولت و جمع آوری دستگاه‌های تکثیر در ادارات را مورد تاکید قرار داد.

 

 

سرپرست معاونت توسعه: کیفیت غذای بیمارستان ها تحت هیچ شرایطی نباید تغییر کند

  • PDF

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد با تاکید بر اینکه کیفیت غذای بیمارستان ها تحت هیچ شرایطی نباید تغییر کند تصریح کرد: مسئولان تغذیه بیمارستان ها باید به طور مستمر کیفیت غذای واحد زیر پوشش خود را بررسی و در صورت هر گونه تغییر آن را با جدیت دنبال کنند.

دکتر حمید رضا اسلامی در گفتگو با وب دا با بیان اینکه به منظور پایش مستمر کیفیت غذای بیمارستان ها کانال ارتباطی جهت ارسال نتایج نمونه برداری و ارسال تصاویر از وضعیت طبخ و توزیع غذا در  مراکز تشکیل شده است خاطر نشان کرد: بررسی کیفیت غذای بیمارستان ها به صورت لحظه ای پایش می شود و در صورت بروز هر گونه مشکل و یا تخلف با جدیت با آن برخورد می شود.

وی با بیان اینکه تاخیر در پرداخت ها توجیه مناسبی برای تحت تاثیر قرار دادن کیفیت غذای بیماران و کارکنان در بیمارستان ها محسوب نمی شود اظهار کرد: حدود 15 سال پیش هزینه غذای شرکت های تولیدی با تاخیر 14 تا 15 ماهه پرداخت می شود و این در حالی است که این تاخیر در حال حاضر 5 الی شش ماه است و با توجه به شرایط موجود نمی توان از این مسئله برای توجیه کاهش کیفیت غذای بیمارستان ها استفاده کرد.

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه مسئولان تغذیه بیمارستان ها باید در زمینه کیفیت غذا دقت نظر را داشته باشند و در این زمینه پاسخگو باشند تصریح کرد: در صورت وجود مشکل در این زمینه باید قبل از اعلام گروه های بازرسی و نظارتی، مسئولان تغذیه مراتب را پیگیری و به مسئولان ذیربط اطلاع دهند.

 

 

باز نگری در نحوه اجرای نرم افزار قاصدک در دستور کار قرار گرفت

  • PDF

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: باز نگری در نحوه اجرای نرم افزار قاصدک در دستور کار وزارت بهداشت قرار گرفت.

دکتر حمید رضا اسلامی در گفتگو با وب دا با بیان اینکه در نشست های مختلفی که با گروه های مختلف پرستاری برگزار شد، بیشتر پرستاران به نحوه امتیاز دهی و وضعیت نرم افزار قاصدک انتقاد داشتند خاطر نشان کرد: از سوی دیگر بخشی از پرداخت ها و امتیاز دهی ها در نرم افزار قاصدک مورد قبول نیست و برخی از دانشگاه ها نیز از نرم افزارهای دیگری برای اجرای این طرح استفاده می کنند.

وی با بیان اینکه در نشست معاونین توسعه مدیریت و منابع دانشگاه های علوم پزشکی کشور که با حضور وزیر بهداشت برگزار شد این موضوع به عنوان یک مسئله مهم و اصلی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و درخواست همسان سازی و تغییراتی در نرم افزار ارائه شد  تصریح کرد: در این نشست مقرر شد که تمامی معاونین توسعه مدیریت و منابع دانشگاه ها ظرف مدت دو هفته نقطه نظرات خود را در راستای بهبود فرایند و عملکرد نرم افزار ارائه دهند و وزارت بهداشت نیز در مدت دو هفته بهترین پیشنهاد را انتخاب و به مرحله عملیاتی برساند.

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه کاهش میزان پر داختی ها یکی از بحث های اصلی است که از سوی پرستاران مورد تاکید قرار می گیرد خاطر نشان کرد: مهمترین عامل کاهش پرداختی به علت کاهش درآمد بیمارستان هاست که این امر به دلایل مختلفی از جمله ایجاد سقف پرداخت بیمه ها برای بیمارستان ها ایجاد شده است.

دکتر اسلامی با بیان اینکه تعیین سقف از سوی سازمان های بیمه گر موجب کاهش میزان بستری و افزایش مراجعه بیماران به بیمارستان های خصوصی می شود تصریح کرد: در این راستا کارگروهی به منظور افزایش بهره وری درآمد و کاهش هزینه ها با حضور جمعی از مدیران ستادی و بیمارستان ها در این معاونت به صورت فعال تشکیل شده است تا تدابیری برای این مسئله اندیشیده شود.

وی با بیان اینکه ایجاد و یا گسترش بخش های ipd و vip  در راستای افزایش جذب گردشگر سلامت و یا ارائه خدمات ویژه به بیماران متقاضی از جمله طرح ها در راستای افزایش درامد بیمارستان ها محسوب می شود که در این ستاد به آن تاکید شده است خاطر نشان کرد: در این راستا بیمارستان امام رضا(ع) به طور جدی پیگیر ایجاد بخش های ipd و vip  شده است و در دیگر بیمارستان ها نیز پیگیری می شود.

 

آخرین اخبار