رییس دانشگاه، سیستم ارجاع الکترونیک یکی از راههای مهم برای صرفه جویی در هزینه هاست

  • PDF

در نشستی که با حضور رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد و جمعی از معاونین و مدیران دانشگاهی برگزار گردید، بر ضرورت  ایجاد انضباط مالی و مدیریت کارآمد در بودجه واحدهای اجرایی و استفاده بهینه از منابع مالی موجود در سال جاری تاکید شد.

به گزارش وب دا، این نشست با حضور دکتر محمد رضا دارابی رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد، معاونین توسعه مدیریت و منابع، درمان و غذا و دارو و روسا و مدیران بیمارستان های مشهد، مدیران شبکه های بهداشتی درمانی شهرستان ها و روسای مراکز پنجگانه مشهد و مسئولان مالی با موضوع انعقاد تفاهم نامه سال ۹۷(الزامات قانونی و فرم های مربوطه) برگزار شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد دراین نشست ضمن تاکید بر اتعقاد تفاهم نامه، اجرای تفاهم نامه را جزو سیاستهای وزارت بهداشت بر شمرد و خاطر نشان کرد: پایش اجرای تفاهم نامه نه تنها توسط دانشگاه بلکه توسط وزارت بهداشت نیز صورت خواهد گرفت.

دکتر دارابی با بیان اینکه در سال جاری، افزایش حقوق یک تا 20درصد خواهد بود و با تاکید بر گران شدن ملزومات  همچنین تعیین سقف تعهدات بیمه سلامت در سالجاری به نسبت 90درصد عملکرد سال گذشته برتقویت کمیته بررسی نسخ و تامین دارو  و کنترل تعرفه های پزشکی، مصرفی ملزومات، مدت اقامت بیمار تاکید کرد.

وی تاکید کرد: سیستم ارجاع الکترونیک (سیستم ارجاع از سطوح مختلف) یکی از راههای مهم برای صرفه جویی در هزینه ها می باشد. با این کار از خدمات پاراکلینیک تکراری  جلوگیری خواهد شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز در این نشست بر انضباط مالی در سال جاری تاکیدکرد و اظهار داشت: در سال جاری، نیازهای واقعی واحدها از اولویتهای پرداخت خواهد بود.

دکتر بحرینی خاطر نشان کرد: با مدیریت صحیح می توان از مصارف مازاد و هزینه های غیر ضروری جلوگیری کرد و با ممانعت  از انجام   30درصد هزینه های مازاد  می توانیم به اهداف تعیین شده وزارت برسیم.

مدیر برنامه ریزی، بودجه و پایش عملکرد دانشگاه علوم پزشکی مشهد، در حاشیه این نشست اظهار داشت: با توجه به رشد کم بودجه سالجاری به نسبت سال گذشته و فاصله آن تا نیاز واقعی ۹۷، به منظور جلوگیری از کسری بودجه لازم است علاوه بر انضباط مالی در هزینه های اجتناب ناپذیر، در ایجاد تعهد مازاد بر اعتبار نیز مراقبت های لازم صورت گیرد.

علی اسکندری  با بیان اینکه در سال گذشته 565 میلیارد تومان اعتبار عمومی به دانشگاه اختصاص یافت که با افزایش 2درصدی 581 میلیارد تومان به دانشگاه تخصیص یافت.

اجرا و رعایت بخشنامه وزیر بهداشت ودرمان در خصوص سیاستگذاری هزینه های سالجاری ، ضوابط قانون بودجه سال 97 ، ولزوم کنترل موجودی های انبار و نظارت برخریدها از دیگر مواردی بود که در این نشست بود.

علی اسکندری با بیان اینکه در سال جاری بودجه عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد  با رشدی 31 درصدی، 657میلیارد تومان تعیین شده است خاطر نشان کرد: با توجه به این شرایط باید مراقبت های لازم در هزینه ها صورت گیرد تا با کسری بودجه مواجه نشویم.

معاونین بهداشت و درمان نیز ضمن توافق بر انعقاد تفاهم نامه واجرای آن ،بر صرفه جویی واحدها در سالجاری تاکید نموده وخواستار اقدامات جدی در این خصوص شدند.

در ادامه جلسه کارشناس مسئولان گروه درمان و بهداشت  بودجه در خصوص بخشنامه ها و الزامات قانونی و نحوه تکمیل فرمهای تفاهم نامه و دستورالعمل تکمیل آنها توضیحات لازم را ارائه نموده و به سوالات مدعوین پاسخ داده و مقرر گردید در قالب برنامه زمانی ارائه شده انعقاد تفاهم نامه با کلیه واحدهای دانشگاه صورت پذیرد.

مدیریت بودجه دانشگاه

مدیریت بودجه دانشگاه Ù…دیریت بودجه دانشگاه

مدیریت بودجه دانشگاه

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار