معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد:

اتمام طرح توسعه و تجهیز دانشکده دندانپزشکی

  • PDF

IMAGEمعاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد اتمام طرح توسعه دانشکده دندان پزشکی و تجهیز کامل آن را از مهمترین اقدامات انجام شده این معاونت در شش ماهه نخست سال جاری عنوان کرد.

دکتر سید محمد حسین بحرینی در گفتگو با وب دا، اظهار کرد: این پروژه با زیر بنای 5 هزار متر مربع به منظور توسعه خدمات آموزشی و درمانی در دانشکده دندان پزشکی به اجرا در آمده و در حال حاضر آماده بهره برداری شده است.

وی تصریح کرد: مراحل طراحی دو پروژه ساختمان پژوهشکده چند منظوره و ساختمان آموزشی شامل 4 دانشکده با متراژ 59 هزار متر مربع اتمام یافته و در صورت تأمین اعتبار عملیات اجرایی آن‌ها آغاز خواهد شد.

ساخت 449 تخت بیمارستانی در مناطق زیر پوشش دانشگاه در حال اجراست

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خصوص توسعه طرح های بیمارستانی نیز گفت: پروژه های بیمارستانی شامل 320 تختخوابی شهید هاشمی نژاد، 64 تختخوابی گلبهار، اورژانس 65 تختخوابی بیمارستان قائم(عج) و 200 تختخوابی امداد و نجات جنوب مشهد با زیر بنای بیش از  70 هزار متر مربع با متوسط 35 درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست.

دکتر بحرینی خاطر نشان کرد: مقدمات لازم برای اجرای پروژه های بیمارستانی جدید شامل 200 تختخوابی بردسکن، 540 تختخوابی مشهد با زیر بنای 70 هزار متر مربع انجام شده است و در صورت تامین اعتبار آماده کلنگ زنی است.

اجرای شش پروژه درمانی در قالب برنامه تحول نظام سلامت 

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه در قالب برنامه تحول نظام سلامت اجرای شش پروژه عمرانی با زیر بنای 16 هزار متر مربع در دستور کار قرار گرفت بیان داشت: بر این اساس پروژه کلینیک ویژه شهید هاشمی‌نژاد و فضای شیمی درمانی واقع در طبقه فوقانی این پروژه ابتدای مهر ماه سال جاری به بهره برداری رسید.

دکتر بحرینی خاطر نشان کرد: دیگر پروژه ها شامل اورژانس بیمارستان طالقانی، کلینیک ویژه بیمارستان طالقانی، اورژانس بیمارستان شهید کامیاب و مرکز تشخیص و غربالگری سرطان بیمارستان امام رضا (ع) با میانگین پیشرفت 73 درصد در حال انجام است.

اتمام 150 پروژه بهداشتی در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه در قالب برنامه تحول نظام سلامت و تفاهم نامه مشترک میان استانداری، وزارت بهداشت و دانشگاه اجرای 235 پروژه بهداشتی در دستور کار قرار گرفت اظهار کرد: تا کنون 150 پروژه بهداشتی به اتمام رسیده است و عملیات عمرانی 85 پروژه نیز با وجود کمبود اعتبار و سخت شدن مدیریت عملکرد پیمانکاران به دلیل انباشت بدهی‌های عمرانی در حال اجراست.

دکتر بحرینی به اجرای هتلینگ مراکز درمانی در قالب برنامه تحول نظام سلامت اشاره کرد و گفت: برنامه ارتقاء کیفیت هتلینگ به صورت عمده در 4 بیمارستان( قائم، شریعتی، ابن سینا و حجازی)  به اجرا در آمد و بر این اساس حدود 12 پروژه تعریف شد که با میانگین پیشرفت فیزیکی حدود 70 درصد در حال اجراست.

وی خاطر نشان کرد: نظارت مستقیم و مستمر بر عملکرد پیمانکاران نگهداشت و نیز بررسی ضرورت و نظارت بر اجرای بیش از 50 پروژه تعمیراتی و خرد در واحدهای دانشگاه از دیگر فعالیتهای این معاونت در نیمه نخست سال جاری است.

انتخاب دانشگاه علوم پزشکی مشهد به عنوان سازمان برتر در حوزه عرضه خدمات الکترونیکی

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد به دیگر اقدامات این معاونت اشاره و اظهار کرد: با اقدامات انجام شده دانشگاه علوم پزشکی مشهد به عنوان سازمان برتر در حوزه عرضه خدمات الکترونیکی و تحول دیجیتالی در نظام اداری انتخاب و موفق به دریافت تقدیرنامه از معاون پشتیبانی و تحول اداری ریاست جمهوری شد.

دکتر بحرینی، تدوین شیوه‌نامه مکاتبات اداری در دانشگاه،ساماندهی انبارهای دانشگاه، جمع‌آوری و ثبت اطلاعات کلیه انبارهای دانشگاه و ارسال به استانداری،تشکیل کمیته ورزشی کارکنان ،ایجاد بانک اطلاعاتی متقاضیان ارائه خدمات رفاهی به کارکنان دانشگاه،پیگیری  قرارداد جدید بیمه تکمیل درمان،آغاز بهره‌برداری از پساب تصفیه خانه فاضلاب بیمارستان تخصصی کودکان اکبر در آبیاری فضای سبز به ظرفیت اسمی روزانه 150 متر مکعب،توسعه شبکه آبیاری قطره‌ای شهرک دانش و سلامت،راهبری ارزیابی عملکرد شاخص‌های عمومی سال 96 دانشگاه و همکاری با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان در این زمینه را از دیگر اقدامات انجام شده در این معاونت برشمرد.

اجرای تغییر سمت و درج مدرک تحصیلی کارکنان قرار دادی دانشگاه علوم پزشکی مشهد

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد از اجرای فرآیند تغییر سمت و درج مدرک تحصیلی کارکنان قراردادی در شش ماه نخست سال جاری خبر داد و اظهار کرد: این فرآیند برای کارکنان قراردادی که در 10 رشته دارای طرح اجباری، ادامه تحصیل داده‌اند با توجه به مصوبه کمیته طرح مهندسی مشاغل دانشگاه اجرایی شد.

دکتر بحرینی افزود: انجام امور مربوط به اعتبار بخشی بین المللی در دانشکده ها (ASIC) ،ایجاد کمیته‌های فرعی مهندسی مشاغل ، ایجاد تشكيلات تفصیلی بانک چشم به عنوان اولین مرکز بانک چشم خراسان رضوی با تعداد 18 پست سازمانی،تایید ردیف‌های سازمانی به منظور انتقال، استخدام، انتصاب، تغییر عنوان،جاریزی پست‌های سازمانی بیمارستان‌های مشهد و شهرستان‌ها،برقراری نگاشت پست‌های سازمانی در سامانه جامع تشکیلات وزارت بهداشت و سیستم پرسنلی،تشکیل کارگروه استقرار میز خدمت و آغاز فرایند بازنگری پست‌های دانشکده ها از دیگر اقدامات در این مدت به شمار می رود.

ایجاد 16 هزار و 500 پست جدید بیمارستانی

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطر نشان کرد: در این مدت 16 هزار و 500 پست جدید بیمارستانی در سامانه جامع تشکیلات وزارت بهداشت ایجاد و در سامانه تشکیلات آذرخش نیز به ثبت رسیده است.

ایجاد اداره دیده بانی به عنوان اولین دانشگاه در سطح کشور

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد از راه اندازی اداره دیده بانی منابع انسانی در دانشگاه به عنوان نخستین دانشگاه علوم پزشکی در سطح کشور را از دیگر اقدامات برشمرد و اظهار کرد: در این اداره  فعالیت هایی همچون اجرای طرح پایش و شناسایی فعالیت حقیقی کارکنان، تهیه بانک جامع اطلاعات نیروهای شیفت دوم، تهیه گزارش وضعیت خدمتی نیروهای مشمول قرارداد تبصره 1 ماده 32،‌ ایجاد و بروز رسانی بانک جامع اطلاعات نیرو‌های شرکتی، پیگیری ورود اطلاعات نیروهای شرکتی و دریافت کد رهگیری برای آنان پیگیری می شود.

دکتر بحرینی برگزاری دو آزمون جذب نیروهای شرکتی، صدور 376 معرفي نامه و ابلاغ طرح ، صدور 510 معافیت یا پایان طرح، صدور یک هزار و 40 مجوز تمدید طرح از دیگر اقدامات این معاونت عنوان کرد.

وی افزود: انعقاد تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه علوم پزشکی مشهد و سازمان بهداشت جهانی، به منظور طراحی و تدوین دوره آموزشی تخصصی "پرستاری پیشگیری و کنترل‌ عفونت‌ بیمارستانی" در دانشگاه برای اولین بار در سطح دانشگاه های علوم پزشکی کشور از دیگر اقدامات مهم این معاونت به شمار می رود.

برگزاری‌ دوره‌های آموزشی‌ توانمند سازی مدیران بیمارستانی قطب 9 کشور به روش TOT و با همکاری سازمان جهانی بهداشت،اجرای پروژه تربیت و توانمند سازی سوپروایزرهای کنترل عفونت با همکاری WHO

،برنامه ریزي دوره‌های آموزشی برای مدیران سطوح مختلف واحدهای تحت پوشش دانشگاه با سرفصل‌های استاندارد آموزشی،به روزرسانی و بهبود سامانه‌های حوزه مدیریت سرمایه انسانی دانشگاه از قبیل سامانه‌های جذب نیروی انسانی، برنامه‌ریزی نیروی انسانی، آموزش کارکنان، نقل و انتقالات، ثبت نام و تمدید طرح، مرخصی بدون حقوق، تبدیل وضعیت استخدامی، ارزیابی عملکرد، فناوری اطلاعات، فوق العاده اشعه و تدوین  و ثبت 20 پروژه و 25 اقدام اصلاحی در سامانه برنامه‌ریزی عملیاتی دانشگاه و پیشرفت قابل قبول در انجام آن در بازه زمانی مقرر از دیگر اقدامات این معاونت به شمار می رود.

 

 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار