رییس دانشگاه : تکمیل پرونده الکترونیک سلامت دانشگاه ها و دانشکده های مستقر در شرق کشور تا نیمه خرداد

  • PDF

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد از ارائه برنامه زمان بندی شده برای اجرای پرونده الکترونیک سلامت در دانشگاه ها و دانشکده های مستقر در منطقه یک تا نیمه خرداد خبر داد.

دکتر محمد رضا دارابی در نشست ستاد سیاست گذاری برنامه نظام ارجاع با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی مشهد مسئولیت و مدیریت راهبری 12 دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی استان های خراسان رضوی، شمالی ، جنوبی و سیستان و بلوچستان را در اجرای برنامه نظام ارجاع بر عهده دارد خاطر نشان کرد: برنامه زمان بندی برای اجرای این برنامه به تمامی دانشگاه ها ابلاغ و بر اساس آن در حال اجراست.

وی با بیان اینکه پرونده الکترونیک سلامت به منظور اجرای سطح یک برنامه نظام ارجاع در برخی مناطق اجرا و در برخی ناقص است اظهار کرد: تمامی دانشگاه ها و دانشکده های مستقر در منطقه یک باید تا نیمه خرداد نسبت به تکمیل این پرونده اقدام نمایند.

 رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه برنامه نظام ارجاع نقش موثری در صرفه جویی منابع مالی و نیروی انسانی دارد اظهار کرد: اگر نتوان این برنامه را به شکل کامل در سطح یک اجرایی نمود به طور حتم در سطوح بعدی نیز نمی توان انتظار موفقیت داشت.

مدیر آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز در حاشیه این نشست در گفتگو با وب دا از مهاجرت  سامانه های  سینا  و HIS به نود اصلی خبر داد.

مهندس ساداتی خاطر نشان کرد: نرم افزار سینا در تست نهایی موفق به اخذ مجوزاستفاده از نود اصلی شد و از این پس اطلاعات سطح یک (سامانه سینا )و  سطح دو ( HIS ) میتوانند تبادل اطلاعات به  نود اصلی را انجام بدهند.

گفتنی است پیش از برگزاری نشست ستاد سیاست گذاری برنامه نظام ارجاع که به صورت ویدئو کنفرانس با حضور روسای شش منطقه در برنامه نظام ارجاع برگزار شد، نشست ستاد اجرایی منطقه یک پرونده الکترونیک سلامت به صورت ویدئو کنفرانس با حضوردکتر دارابی ،معاونین دانشگاه  علوم پزشکی مشهد وروسای  12دانشگاه و دانشکده های منطقه یک برگزارشد.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار