سطح یک برنامه نظام ارجاع با محوریت پزشکان عمومی اجرایی می شود

  • PDF

رییس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: سطح یک برنامه نظام ارجاع با محوریت پزشکان عمومی اجرایی می شود.

به گزارش وب دا، دکتر حمید رضا صفی خانی در نشست استقرار نسخه پیچ در مراکز منتخب سلامت که در دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد با بیان اینکه در گذشته سطح اول نظام ارجاع با پزشکان خانواده طراحی شده بود اظهار کرد: در حال حاضر به منظور استفاده از ظرفیت پزشکان عمومی ماهر، برنامه نظام ارجاع با محوریت پزشکان عمومی طراحی و پیاده سازی می شود.

وی خاطر نشان کرد: بر اساس این برنامه علاوه بر صندوق بیمه روستایی، تمامی صندوق های بیمه نیز وارد طرح شده و می توان پوشش بیشتری نیز در مناطق روستایی و شهری داشت.

مدیر ملی پروژه پرونده الکترونیک سلامت و نظام ارجاع با بیان اینکه لازمه اجرای برنامه نظام ارجاع، پیاده سازی کامل پرونده الکترونیک سلامت است خاطر نشان کرد: پرونده الکترونیک سلامت وسیع تر و گسترده تر از نظام ارجاع بوده و تمام داده های سلامت را شامل می شود بگونه ای که برای پزشکانی که با برنامه نظام ارجاع همکاری ندارند قابل دسترسی و برای پزشکانی که همکاری دارند تسهیل گر است.

دکتر صفی خانی با بیان اینکه سامانه پرونده الکترونیک بر اساس پروتکل های امن طراحی شده است خاطر نشان کرد: در پرونده الکترونیک سلامت تمامی اطلاعات به صورت محرمانه است و اطلاعات با اجازه فرد برای درمانگر قابل دسترسی است .

مدیر آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز در حاشیه این نشست اظهار کرد: این نشست به منظور بررسی فرایند نسخه نویس و نسخه پیچ با حضور نمایندگانی از سازمان نظام پزشکی و سازمان های بیمه گر به صورت ویدئو کنفرانس در استان خراسان رضوی برگزار شد.

مهندس ساداتی خاطر نشان کرد: در این نشست ضمن تشریح برنامه های پرونده الکترونیک سلامت و نظام ارجاع، سامانه های نسخه پیچ و نسخه نویس مورد بررسی قرار گرفت.

همچنین در کارگاهی که با همین رویکرد برگزار می شود شرکت هایی که گواهی نامه ای لازم را دریافت کرده اند محصولات خود را در زمینه نسخه نویس و نسخه پیچ ارائه می دهند.

 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.