تمامی مراکز جامع سلامت به سامانه پرونده الکترونیک سلامت متصل شده اند

  • PDF

 معاون مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: در حال حاضر تمامی مراکز خدمات جامع سلامت به سامانه پرونده الکترونیک سلامت متصل شده اند و بخشی از فرایندهای اصلی در برنامه نظام ارجاع نیز پیاده سازی شده است.

به گزارش وب دا، دکتر انصاری در نشست استقرار نسخه پیچ در مراکز منتخب سلامت که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد خاطر نشان کرد: در حال حاضر بخشی از فرایندهای اصلی  از جمله رسیدگی به اسناد به روش الکترونیکی در بخش دولتی، استحقاق سنجی و رفع همپوشانی در مراکز سلامت دولتی و مرحله نخست برنامه نظام ارجاع و تسری به تمامی دانشگاه های علوم پزشکی کشور اجرایی شده است.

وی با بیان اینکه نسخه نویسی و نسخه پیچی از برنامه های مهم در راستای اجرای برنامه نظام ارجاع و پرونده الکترونیک سلامت است خاطر نشان کرد: قرار است با حضور در تمامی مناطق کشور ضمن ارائه برنامه ها و آموزش های لازم، نسبت به بررسی سامانه های اجرای این برنامه در مطب ها و داروخانه ها اقدام  شود.

معاون مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی 'گفت: برنامه های نسخه پیچی علاوه بر داروخانه ها، به تدریج  مراکز پاراکلینیکی همچون آزمایشگاه ها و مراکز تصوبر برداری را نیز در بر می گیرد.

دکتر انصاری با بیان اینکه در سال 98 اتصال مراکز دولتی به پرونده الکترونیک ، رونمایی از نمایشگر پرونده الکترونیک سلامت و اجرای برنامه های نسخه نویسی و نسخه پیچی در دستور کار قرار گرفته است خاطر نشان کرد: تا کنون دو برنامه نخست با موفقیت به اجرا در آمده است و برای اجرای برنامه های نسخه نویسی و نسخه پیچی در مرحله نخست هشت دانشگاه پیشرو از جمله دانشگاه علوم پزشکی مشهد انتخاب شده اند.

وی افزود: پس از اجرای اقدامات مقدماتی و زیر ساختی در هشت دانشگاه پیشرو، برنامه های نسخه نویسی و نسخه پیچی در تمامی دانشگاه های علوم پزشکی کشور تا پایان امسال اجرایی خواهد شد.

نشست استقرار نسخه پیچ در مراکز منتخب سلامت به منظور بررسی فرایند نسخه نویس و نسخه پیچ با حضور نمایندگانی از سازمان نظام پزشکی و سازمان های بیمه گر به صورت ویدئو کنفرانس در استان خراسان رضوی برگزار شد.

در این نشست ضمن تشریح برنامه های پرونده الکترونیک سلامت و نظام ارجاع، سامانه های نسخه پیچ و نسخه نویس مورد بررسی قرار گرفت.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.