سرپرست معاونت دانشجویی فرهنگی؛ دانشجویان باید خود را در تمامی ابعاد رشد دهند

  • PDF

سرپرست معاونت دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: دانشجویان باید از فرصت مغتنمی که در سال های تحصیل برایشان به وجود آمده است بهره لازم را برده و در تمام ابعاد فردی، اجتماعی، فرهنگی و حتی ورزشی رشد نمایند.

دکتر فاطمه محرری در مراسم گرامیداشت روز دانشجو که در دانشکده پیراپزشکی برگزار شد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ۱۶ آذر سال ۱۳۳۲ خاطر نشان کرد: دانشجویان در دوران تحصیل باید با کسب مهارت های علمی و عملی خود را برای حضور در جامعه و خدمت به مردم آماده کنند.

وی به گسترش آموزش مهارتهای زندگی در بین دانشجویان در کنار تحصیل دروس تخصصی تاکید کرد و از اساتید و دانشجویان خواست جهت برون رفت از یکنواختی فضای دانشگاه راهکارهای خود را به معاونت فرهنگی و دانشجویی ارائه دهند.

 دانشجویان سرمایه های ارزشمند جامعه هستند

 رئیس دانشکده علوم پیراپزشکی نیز در این همایش اظهار کرد:درگذشته در بحث توسعه جوامع،تاکید بر منابع مالی،دانش فنی و فناوری های نوین بود،اما هم اکنون در تمام دیدگاههای مدیریتی معتقدند که مهم ترین منبع برای توسعه ی هرجامعه،نیروی انسانی جامعه است.

 دکتر محمد خواجه دلویی با تاکید بر اینکه دانشجویان سرمایه های ارزشمند جامعه هستندخاطر نشان کرد: دانشجو باید  ضمن پویا بودن، در راستای کسب علم و دانش و مهارتهای تخصصی  تلاش کند  تا در آینده بتواند به شکل مطلوبی در جامعه خدمت نماید.

 دکتر خواجه دلوئی افزود: نقش دیگری که در دانشگاهها به نظر کم رنگ می رسد،نقش پذیری اجتماعی و پیداکردن هویت اجتماعی دانشجوست.

 مراسم روز دانشجو و گرامیداشت شهیدان 16 اذر با حضور دکتر فاطمه محرری سرپرست معاونت فرهنگی و دانشجویی، دکتر خواجه دلویی رییس دانشکده، دکتر معراجی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشکده، دانشجویان و تنی چند از اساتید این دانشکده در دانشکده پیراپزشکی برگزار شد.

افزایش پهنای باند اینترنت خوابگاه های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

 مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از افزایش پهنای باند اینترنت خوابگاه های دانشجویی این دانشگاه خبر داد.

به گزارش وب دا، صالح مقدم اظهار کرد: با توجه به کمبود پهنای باند اینترنت خوابگاه های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و کندی سرعت اینترنت خوابگاه ها، پس از بررسی وضعیت موجود تصمیم بر آن شد با استفاده از پهنای باند اختصاصی فناوری اطلاعات دانشگاه این کمبود برطرف شود.

وی خاطر نشان کرد: بر این اساس پهنای باند کاربران تا ۵  برابر (5 Mbps) افزایش یافته است.

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: تمامی دانشجویان  می توانند از سهمیه روزانه ۸۰۰ مگابایت در هر قسمت از دانشگاه و همچنین خوابگاه ها استفاده نمایند و مشکل الزامی بودن درج نام کاربری با حروف کوچک نیز برطرف شده است.

 

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه:نگرش مدیران دانشجویی، علاوه بر خدمت رسانی باید ضابطه مند باشد

  • PDF

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با حضور در اجلاس مدیران دانشجویی دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی منطقه ۹ کشوری به مدیران و کارشناسان دانشجویی، توصیه هایی را در خصوص حفظ و ایجاد نشاط و شادابی در روحیه همکاران و به تبع آن دانشجویان، ایراد نمود.

به گزارش وب دا، نخستین اجلاس مدیران دانشجویی دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی منطقه ۹ کشوری در سال ۹۸ در سالن جلسات معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با حضور در این اجلاس ضمن خیر مقدم و خوش آمد گویی به مدیران و کارشناسان دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی منطقه ۹ کشور، توصیه هایی را در خصوص حفظ و ایجاد نشاط و شادابی در روحیه همکاران و به تبع آن دانشجویان خطاب به حاضران ایراد نمود.

حجت الاسلام دکتر مهدی ابراهیمی با بیان اینکه لازم است ما خودمان به کار خود علاقه مند شویم تا به تدریج نشاط، خودش ایجاد شود تصریح کرد: اگر به این مهم توجه کنید که دائماً با نسل جوان و پرشور روبرو هستید خود این مواجهه باعث شادابی در شما خواهد شد.

معاون فرهنگی دانشجویی علوم پزشکی مشهد، با تاکید بر این نکته که نسلی که هم اکنون ما در حال خدمتگزاری به آنها هستیم دیر یا زود زمام امور کشور را به دست خواهند گرفت، افزود: با این نگاه باید توجه داشته باشیم تاثیر گذاری ما بر آنان بسیار مهم و ماندگار خواهد بود.

دکتر مهدی ابراهیمی ، رمز موفقیت مدیران دانشجویی را نگرش خدمت رسانی بر اساس ضابطه قانونی برشمرد و تصریح کرد: برخورد انفعالی حوزه دانشجویی با دانشجو بسیار ملال آور خواهد بود.

 وی تصریح کرد: ما نباید همچون پدر پولداری باشیم که به فرزندانش بگوید:" تا پول هست خرج کنیم و وقتی پول تمام شد بگوییم دیگر تمام شد" این وظیفه ماست که برای دانشجو تمامی قوانین و آداب حضور در خوابگاه و سلف سرویس را بیان کنیم و خودمان هم پایبند این آداب و آیین نامه ها باشیم.

دکتر مهدی ابراهیمی در پایان با اظهار امیدواری در این خصوص که ما حصل این نشست منطقه ای انتقال تجربیات و بومی کردن تجربیات با شیب ملایم باشد، برای همه خدمتگزاران حوزه دانشجویی آرزوی توفیق نمود.

 

نام نویسی در در جشنواره انتخاب دانشجوی نمونه از 20 مهر ماه آغاز می شود

  • PDF

نام نویسی در جشنواره انتخاب دانشجوی نمونه از بیستم مهر ماه به طور همزمان در دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور آغاز می شود.

به گزارش وب دا، نام نویسی در این جشنواره از ۲۰ مهر لغایت ۴ آبان‌ماه انجام می شود و دانشجویان علاقمند به شرکت در این جشنواره می توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی جشنواره به نشانی nemooneh.behdasht.gov.ir، ضمن مطالعه دقیق آیین‌نامه و شیوه‌نامه در سال ۹۸، نسبت به تکمیل اطلاعات درخواستی و ثبت‌نام در جشنواره اقدام نمایند.

دبیرخانه دانشگاهی جشنواره انتخاب و معرفی دانشجوی نمونه در دانشگاه علوم پزشکی مشهد در محل ساختمان مرکزی شماره ۳ این دانشگاه واقع شده است؛ علاقمندان در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به صورت حضوری به نشانی کوی پردیس دانشگاه، ساختمان مرکزی شماره ۳، طبقه اول غربی، مدیریت امور فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه مراجعه و یا با شماره تلفن ۳۸۸۲۳۲۶۰ داخلی ۳۷۷ تماس حاصل نمایند.

آخرین اخبار