ضد عفونی شدن خوابگاه های دانشجویان/لغو تمامی برنامه های فرهنگی و اردوها تا پایان سال

  • PDF

 معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: به منظور پیشگیری از انتقال بیماری کرونا، تمامی بخش های خوابگاه های این دانشگاه که استفاده عمومی دارند ضد عفونی شد.

دکتر فاطمه محرری با بیان اینکه حفظ سلامت دانشجویان و پیشگیری از شیوع بیماری های ویروسی از اولویت های این معاونت به شمار می رود خاطر نشان  کرد: با توجه به شرایط در پیش رو و برای رعایت بهداشت و حفظ امنیت و سلامت دانشجویان، تغییراتی در برنامه های سلف سرویس های غذاخوری، خوابگاه های دانشجویی و سرویس های رفت و آمد دانشجویان صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: بخش هایی از خوابگاه که استفاده عمومی دارند نظیر دستگیره های درهای ورودی، شیرآلات و آشپزخانه ها هرشب بصورت کامل ضدعفونی شده و با توجه به اینکه تعداد زیادی از ساکنان خوابگاه به شهرهای محل سکونت خود باز گشته اند،  کماکان خدمت رسانی ادامه دارد و در خوابگاه ها اتاقی به عنوان اتاق ایزوله جهت دانشجویانی که مشکوک به ابتلا می باشند در نظر گرفته شده است.

معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تدابیر در نظر گرفته شده در سلف سرویس های غذاخوری  اظهار کرد: باتوجه به دستورالعمل وزارت بهداشت، سالن های غذاخوری تا پایان هفته تعطیل می باشند ولی غذاهای دانشجویی به صورت بسته بندی در ظروف یکبار مصرف در سلف سرویس توزیع می شود،همچنین امکان لغو رزرو برای دانشجویانی که به شهر خود بازگشته اند فراهم شده است.

دکتر محرری افزود : با توجه به تغییر برنامه کلاسهای آموزشی و کارورزی های دانشجویان برنامه سرویس های دانشجویی تغییراتی نموده است و صرفاً در ساعت های ۷ و ۷ و نیم صبح سرویس ها از محل خوابگاه های دانشجویی به سمت چهارراه دکترا حرکت و در ساعت ۸ صبح ، 13 و 14 بعد از ظهر از چهارراه دکترا به محل خوابگاه های دانشجویی سرویس جهت بازگشت دانشجویان مهیا می باشد.

معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تاکید کرد: در همین راستا، تمامی همایش ها، تجمع ها و اردوها، تا پایان سال لغو شده است.

وی خاطرنشان کرد: از تمامی دانشجویان و کارکنان مستقر در واحدهای ارائه دهنده خدمات دانشجویی تقاضا می شود در حفظ سلامتی و رعایت نکات بهداشتی نهایت دقت را به جا آورده و جهت بالا بردن سطح ایمنی خود و اطرافیان خود نهایت دقت و تلاش را به کار ببرند.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.