آئين اختتاميه اردوهاي جهادي دانشجويان دانشگاه علوم پزشکي مشهد (صراط الحميد ) برگزار شد .

  • PDF

به گزارش وب دا ، اين مراسم با حضور 500 نفر از دانشجويان ، اعضاء هيئت علمي و جمعي از مسئولان دانشگاه در تالار ابن سینا دانشکده پرستاری برگزار شد .

هرساله کانون اردوهای جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد(صراط الحمید) باحضور پرشور دانشجویان رشته های مختلف علوم پزشکی وپزشکان جهت خدمت رسانی درزمینه های بهداشت ودرمان، فرهنگی و آموزشی ، اجتماعی وعمرانی وبهسازی به مناطق محروم اعزام میشوند.

امسال اردوهاي جهادي صراط الحميد در روستاهاي لوخي،چهارتکاب،سنگ نقره واره کمر ازتوابع بخش مرکزي قلندرآباد شهرستان فريمان برگزار شد و برگزاری دوره های آموزشی شامل زبان ، ریاضی ویژه دانش آموزان ، نقاشي ،مشاوره کنکور،مهارت های زندگی ، دوره های آموزش فرهنگی و مذهبی از جمله قرآن و احکام و برگزاری دوره های هنری شامل معرق ، عروسک سازی و دوخت تزئینی به منظور ایجاد شغلهای خانگی ویژه بانوان از جمله اقداماتی است که با مشارکت خواهران بسیجی در این روستاها انجام شد.

ارائه خدمات پزشکی و بهداشتی و معاینات دهان و دندان ،برگزاري کلاسهاي بهداشت فردي،بهداشت بانوان ،اصول بهداشتي مبارزه با بيماريها وغربالگري فشارخون وديابت از ديگر  اقداماتي است که به همت دانشجويان عصو صراط الحميد در زمينه سلامت انجام داده اند .

سعيد عباس نژاد مسئول سابق کانون صراط الحميد در اين مراسم افزود: باحضور در اردوهای جهادی ناخودآگاه به سه برکت دست خواهیم یافت. اولین آن خودسازی است.حضور در بین اقشار محروم جامعه و همدلی و همنشینی با آنها باعث میشود خود و امکانات رفاهی خود را با آنها و امکانات رفاهیشان مقایسه کنیم ،نتیجه این عمل عدم وابستگی به تجملات دنیوی و تعلقات زندگی روزمره رابه دنبال خواهد داشت.

وی دومین برکتی که بصورت ناخودآگاه نصیب جهادگران میشود را دعاهای خیر محرومین خواندوگفت: این موضوع از اهمیت ویژه ای برخوردار است و در کوتاه مدت و بلند مدت آثار خود را در زندگی میگذارد.

پیشکسوت اردوهای جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه  ارتباط معنوی جهادگران باخدا درطول برگزاری اردوهای جهادی واستمرار آن درطول زندگی را از دیگر برکات این فعالیت های خالصانه خواند وگفت: خداقوت به دانشجویان جهادی امسال به ویژه مسئولین جدید کانون صراط الحمید و از تمام دانشجویان عزیز تقاضا میکنم در طول دوران تحصیل خود حداقل یکبار در اردوهای  جهادی حضور داشته باشند تا از برکات این فعالیت های خداپسندانه بهره مند شوند.

وی درپایان از حمایت های ویژه رئیس ،معاونین ومدیران دانشگاه که جهت هرچه بهتر برگزار شدن اروهای جهادی کمک نموده اند قدردانی کرد و آشنایی مسئولین ،اساتید ،مدیران و کارمندان دانشگاه با گروه جهادی صراط الحمید دانشگاه را از افتخارات این گروه دانست.

سخنرانی حجت السلام  حاج آقای ایزدخواه ،مدیحه سرایی مداح اهل البیت آقای قدمگاهی و اجرای گروه همخوانی شهید دیالمه دانشگاه از دیگر برنامه های این مراسم بود.

درپایان به رسم یاد بود لوح تقدیر و هدایایی از طرف ریاست دانشگاه وبسیج دانشجویی دانشگاه به دانشجویان جهادگر اهداشد.