افتخارآفرینی دانشجویان دانشگاه در پنجمین کنگره بین‌المللی دانشجویان علوم پزشکی کشور

  • PDF

 

 

به گزارش وب دا، دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی مشهد به نمایندگی از سایر پژوهشگران دانشگاه موفق شدند در پنجمین کنگره بین‌المللی دانشجویان علوم پزشکی ایران رتبه نخست کشوری را از لحاظ تعداد مقالات پذیرش‌شده کسب نمایند.

 

 

دکتر حمیدرضارحیمی دبیر کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه گفت: با توجه به آماری که در مراسم افتتاحیه این کنگره در روز سه‌شنبه، هفتم آبان ماه از سوی مسئولین برگزاری کنگره اعلام گردید، از مجموع 2325 مقاله ارسال‌شده به دبیرخانه کنگره، در نهایت 517 مقاله در دو قالب ارائه بصورت سخنرانی و پوستر مورد پذیرش قرار گرفت که از این تعداد مقاله، سهم دانشگاه علوم پزشکی مشهد حدود 9 درصد و دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران و شهید بهشتی به ترتیب با 5/6 و 5 درصد در رتبه‌های دوم و سوم قرار گرفتند.

دبیر کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه  افزود: این گردهمایی دانشجویی که همزمان چهاردهمین کنگره پژوهشی سالیانه دانشجویان علوم پزشکی ایران نیز محسوب می‌گردد، روزهای هفتم تا دهم آبان 1392 به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در ساری در حال برگزاری است. هر سال بطور منظم  این کنگره زیر نظر کمیته کشوری تحقیقات دانشجویی در یکی از دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برگزار و مقالات دانشجویان در حوزه‌های مختلف علوم پزشکی مورد پذیرش قرار می‌گیرد. در کنگره چهاردهم مقالات دانشجویان از سراسر کشور در نوزده حیطه مختلف به شرح ذیل مورد پذیرش قرار گرفته است.


دکتر رحیمی  خاطرنشان کرد : دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی مشهد با ارائه مقاله بصورت سخنرانی و پوستر، برگزاری کارگاه، ارائه سخنرانی علمی و شرکت در پانل‌های علمی، مشارکتی فعال در کنگره مذکور دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به این کنگره می‌توانید به آدرس  http://congress.mazums.ac.ir/sicobair5 رجوع نمایید.