«پویش دانشجویی مقابله با کرونا» در دانشگاه های کشور راه اندازی شد

  • PDF

سامانه نام نویسی «پویش دانشجویی مقابله با کرونا»  با مشارکت وزارت بهداشت، وزارت علوم و دانشگاه آزاد با هدف مقابله با ویروس کرونا در حال فعالیت است.

 به گزارش وب دا، در این پویش دانشجویان مشارکت‌کننده در زمینه‌های مختلفی چون امداد و کمک رسانی، تولید محتوا، خبر و اطلاع رسانی، طراحی و گرافیک، ترجمه متون درباره ویروس کرونا که در موسسات پژوهشی و سازمان بهداشت جهانی منتشر می‌شود، یافته‌های پژوهشی، پادکست، کلیپ و اپلکیشن و... فعالیت می‌کنند.

دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی تا کنون بیشترین مشارکت را در این پویش داشتند. به طوری که بالغ بر دو هزار و ۶۶۱ نفر از دانشگاه‌های علوم پزشکی از بین چهار هزار و  ۵۷ دانشجو به چشم می‌خورد.

در بین دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی نیز دانشجویان پرستاری، پزشکی و بهداشت به ترتیب بیشترین میزان مشارکت را داشته‌اند.

دانشجویان در قالب کانون‌های فرهنگی، انجمن‌های علمی و ورزشی، همتایاران سلامت، تشکل‌های اسلامی، نشریات و... در این پویش حضور و مشارکت فعال دارند.

با توجه به فراخوان " پویش دانشجویی مقابله با کرونا"، سامانه ثبت‌نام دانشجویان داوطلب برای مشارکت در این پویش ملی راه‌اندازی شد و از این پس دانشجویان می‌توانند با مراجعه به لینک http://itmfd.behdasht.gov.ir/page/corona نسبت به ثبت‌نام در این پویش ملی اقدام کنند.

تعویق پرداخت اقساط وام های دانشجویی

  • PDF

دانشجویان دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی می توانند اقساط وام های دانشجویی ماه های اسفند 98 و فروردین 99 را بدون پرداخت جریمه به انتهای اقساط خود منتقل کنند.

به گزارش وب دا و بر اساس اعلام رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ، با توجه به شیوع ویروس کرونا ،دانشجویان دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی می توانند اقساط وام های دانشجویی ماه های اسفند 98 و فروردین 99 را بدون پرداخت جریمه به انتهای اقساط خود منتقل کنند.
همچنین دانشجویانی که تمایل به پرداخت اقساط خود را دارند بدون مراجعه به بانک و با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی صندوق به آدرس اینترنتی "www.srd.ir" نسبت به پرداخت اقساط خود اقدام کنند.
دانشجویان و دانش آموختگان می توانند جهت هر گونه تسویه حساب بدون مراجعه حضوری به صندوق و با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی صندوق نسبت به درخواست خود اقدام و پاسخ خود را کمتر از 24 ساعت دریافت کنند.

سامانه نام نویسی "پویش دانشجویی مبارزه با کرونا" راه‌اندازی شد

  • PDF

با همکاری معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، "پویش دانشجویی مبارزه با کرونا" راه‌اندازی شد.

به گزارش وب دا، فراخوان «پویش دانشجویی مقابله با کرونا» با مشارکت معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم راه‌اندازی شد تا دانشجویان در چهار محور «پیشگیری»، «مقابله»، «تاب آوری» و «مستندسازی» بتوانند در این پویش ملی شرکت کنند.

با توجه به فراخوان " پویش دانشجویی مقابله با کرونا"، سامانه ثبت‌نام دانشجویان داوطلب برای مشارکت در این پویش ملی راه‌اندازی شد و از این پس دانشجویان می‌توانند با مراجعه به لینک http://itmfd.behdasht.gov.ir/page/corona نسبت به ثبت‌نام در این پویش ملی اقدام کنند.

بر این اساس از کنشگران فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌ها اعم از مجموعه‌های دانشجویی، کانون‌های فرهنگی، انجمن‌های علمی، تشکل‌های اسلامی، نشریات دانشجویی، معاونان و مدیران فرهنگی دانشجویی، استادان مشاور فرهنگی و کارشناسان فرهنگی که همواره همراه حرکت فرهنگی دانشگاه‌ها هستند دعوت می‌شود تا با پیوستن به این پویش بزرگ در ریشه کنی این بیماری مؤثر باشند.

ضد عفونی شدن خوابگاه های دانشجویان/لغو تمامی برنامه های فرهنگی و اردوها تا پایان سال

  • PDF

 معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: به منظور پیشگیری از انتقال بیماری کرونا، تمامی بخش های خوابگاه های این دانشگاه که استفاده عمومی دارند ضد عفونی شد.

دکتر فاطمه محرری با بیان اینکه حفظ سلامت دانشجویان و پیشگیری از شیوع بیماری های ویروسی از اولویت های این معاونت به شمار می رود خاطر نشان  کرد: با توجه به شرایط در پیش رو و برای رعایت بهداشت و حفظ امنیت و سلامت دانشجویان، تغییراتی در برنامه های سلف سرویس های غذاخوری، خوابگاه های دانشجویی و سرویس های رفت و آمد دانشجویان صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: بخش هایی از خوابگاه که استفاده عمومی دارند نظیر دستگیره های درهای ورودی، شیرآلات و آشپزخانه ها هرشب بصورت کامل ضدعفونی شده و با توجه به اینکه تعداد زیادی از ساکنان خوابگاه به شهرهای محل سکونت خود باز گشته اند،  کماکان خدمت رسانی ادامه دارد و در خوابگاه ها اتاقی به عنوان اتاق ایزوله جهت دانشجویانی که مشکوک به ابتلا می باشند در نظر گرفته شده است.

معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تدابیر در نظر گرفته شده در سلف سرویس های غذاخوری  اظهار کرد: باتوجه به دستورالعمل وزارت بهداشت، سالن های غذاخوری تا پایان هفته تعطیل می باشند ولی غذاهای دانشجویی به صورت بسته بندی در ظروف یکبار مصرف در سلف سرویس توزیع می شود،همچنین امکان لغو رزرو برای دانشجویانی که به شهر خود بازگشته اند فراهم شده است.

دکتر محرری افزود : با توجه به تغییر برنامه کلاسهای آموزشی و کارورزی های دانشجویان برنامه سرویس های دانشجویی تغییراتی نموده است و صرفاً در ساعت های ۷ و ۷ و نیم صبح سرویس ها از محل خوابگاه های دانشجویی به سمت چهارراه دکترا حرکت و در ساعت ۸ صبح ، 13 و 14 بعد از ظهر از چهارراه دکترا به محل خوابگاه های دانشجویی سرویس جهت بازگشت دانشجویان مهیا می باشد.

معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تاکید کرد: در همین راستا، تمامی همایش ها، تجمع ها و اردوها، تا پایان سال لغو شده است.

وی خاطرنشان کرد: از تمامی دانشجویان و کارکنان مستقر در واحدهای ارائه دهنده خدمات دانشجویی تقاضا می شود در حفظ سلامتی و رعایت نکات بهداشتی نهایت دقت را به جا آورده و جهت بالا بردن سطح ایمنی خود و اطرافیان خود نهایت دقت و تلاش را به کار ببرند.