انجام نخستین عمل ترمیم رباط صلیبی به روش هیپنوتیزم در دنیا

  • PDF

عمل جراحی ترمیم رباط صلیبی قدامی زانو برای اولین بار در دنیا به روش هیپنوتیزم در دانشگاه علوم پزشکی مشهد انجام شد.

 عمل جراحی ترمیم رباط صلیبی برای نخستین بار توسط  دکتر مهدی فتحی دانشیار بیهوشی قلب دانشگاه و دکتر امیر شهریار آریا منش استادیار گروه ارتوپدی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در مرکز آمزوشی پژوهشی درمانی امام رضا(ع) از مراکز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد، بدون استفاده از بیهوشي و فقط با استفاده از القاي هيپنوتيزمي با موفقیت انجام شد.

دکتر مهدی فتحی در مصاحبه وب دا گفت : این عمل بر روی یک جوان 37 ساله که بر اثر سانحه دچار پارگی رباط زانو شده بود بدون استفاده از داروی بیهوشی با روش القا هیپنوتیزم در مدت یک ساعت با جراحي آقای دکتر آریامنش با موفقیت انجام شد .

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: بیمار در کلیه فرایند انجام عمل هیچ احساس دردی از ناحیه زانو نداشت و دراغلب اوقات خود را در فضاي اتاق عمل حس نميكرد و ساعت ها پس از عمل نیز دردی در ناحیه عمل نداشت.

دکتر فتحی با بیان اینکه حال عمومی بیمار رضایت بخش است ، خاطرنشان کرد:دراين روش بدليل عدم استفاده از داروهاي هوشبري  مدت زمان بستری بیمار در بیمارستان نیز کاهش می یابد.

وی تاکید کرد: خواست بیمار و توانایی ذهنی وی جزو ملاک های مهم این فرایند می باشد.

 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار