حضور وزیر بهداشت در تایباد و انجام 20 عمل جراحی چشم

  • PDF

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با حضور در تایباد، 20 عمل جراحی چشم را بر روی بیماران این شهرستان انجام می دهد.  

به گزارش وب دا، دکتر سید حسن هاشمی که عضو بنیاد خیریه نورآوران سلامت است، در قالب واحد سیار چشم پزشکی در منطقه دهستان کرات از  توابع شهرستان تایباد حضور یافت و ضمن ویزیت بیماران، 20 عمل جراحی چشم را انجام خواهد داد.

رئیس بنیاد خیریه نورآوران سلامت شعبه شرق کشور گفت: وزیر بهداشت با کمک یکی از چشم پزشکان مشهدی امروز 20 عمل جراحی چشم را در بیمارستان صحرایی دهستان کرات تایباد انجام می دهد.

حسن انتظاری افزود: بنیاد خیریه نورآوران سلامت با تاسیس واحدهای سیار چشم پزشکی و دندانپزشکی به بیماران ساکن در مناطق محروم کشور خدمات پزشکی رایگان ارائه می دهد.

وی ادامه داد: این بنیاد با استقرار واحدهای سیار پزشکی در مناطق مختلف کشور هر سال چهار دوره را برگزار می کند و در همین چارچوب از 15 مهر امسال در دهستان کرات شهرستان تایباد فعالیت خود را آغاز کرده است.

رئیس بنیاد خیریه نورآوران سلامت شعبه شرق کشور گفت: تاکنون 40 هزار نفر از جمعیت روستایی شهرستان تاییاد به لحاظ چشم پزشکی و دندانپزشکی بطور رایگان غربالگری شده اند.

وی افزود: از این میان دو هزار و 300 نفر از ساکنان روستایی تایباد طی این مدت به لحاظ چشم پزشکی ویزیت شده اند. بدین منظور 139 عمل جراحی انجام و 660 عینک برای بیماران تجویز شده است.

انتظاری تعداد افراد ویزیت شده در بخش دندانپزشکی را نیز دو هزار و 300 نفر عنوان کرد که علاوه بر خدمات ترمیم، معالجه و کشیدن دندان برای نخستین بار توسط بنیاد خیریه نورآوران سلامت پروتز دندانی برای بیماران در تایباد گذاشته شده است.

وی ادامه داد: این بنیاد که با هدف کمک به بیماران محروم در حوزه چشم پزشکی و دندانپزشکی خدمات ارائه می دهدو تاکنون در 9 استان کشور در قالب 12 دوره حضور یافته است.

انتظاری گفت: بنیاد خیریه نورآوران سلامت با 600 عضو در هر سال چهار دوره را برگزار می کند که هر دوره حدود 100 روز به طول می انجامد. از ابتدای فعالیت این بنیاد تاکنون 56 هزار بیمار در سطح کشور ویزیت چشم شده اند، دو هزار و 400 عمل چشم پزشکی انجام شده و حدود 20 هزار نفر عینک دریافت کرده اند.

وی تعداد بیمارانی را که توسط بنیاد خیریه نورآوران سلامت ویزیت و خدمات دندانپزشکی را دریافت کرده اند نیز 27 هزار نفر اعلام و بیان کرد: هزینه درمان بیماران توسط این بنیاد کاملا رایگان است. مجموع هزینه ها در هر دوره 15 میلیارد ریال می باشد که توسط خیران تامین می شود و این بنیاد هیچ وابستگی به دولت ندارد.

بنیاد خیریه نورآوران سلامت شعبه شرق کشور کار خود را با انجام نخستین عمل جراحی چشم در شهر لوجلی شهرستان شیروان در خراسان شمالی از سال 1392 آغاز کرد. این بنیاد با استقرار اتاقهای عمل سیار علاوه بر خدمات تخصصی چشم پزشکی و نیز بینایی سنجی، خدمات دندانپزشکی نیز به محرومان ارائه می کند.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار