آمادگي دانشگاه علوم پزشکي مشهد براي ارائه خدمات احتمالي در چهارشنبه پاياني سال

  • PDF

رییس اداره حوادث و مدیریت بحران دانشگاه علوم پزشکی مشهد از آمادگي اين دانشگاه براي ارائه خدمات پيش بيمارستاني و بيمارستاني احتمالي در چهارشنبه پاياني سال خبر داد.

به گزارش وب دا، شهرام طاهر زاده اظهار داشت: به منظور ارائه مطلوب و مناسب خدمات فوريتهاي پيش بيمارستاني و بيمارستاني دستورالعمل چهارشنبه پاياني سال به تمامي شبکه هاي بهداشتي درماني و بيمارستاني زير پوشش دانشگاه علوم پزشکي مشهد ابلاغ شده است.

وی افزود: از ساعت 12 روز سه شنبه تا ساعت 12 روز چهارشنبه تمامی آمبولانس های مرکز حوادث و فوریتهای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در میادین اصلی و مسیر های پر تردد در شهر مشهد همچون  بلوار سجاد، میدان نمایشگاه، میدان آزادی، بلوار هفت تیر، بلوار نماز، سه راه راهنمایی، انتهای هاشمیه و پارک کوهسنگی و تمامی شهرستان های زیر پوشش مستقر خواهند شد.

وي گفت: بر اين اساس، تمامي بيمارستانها براي پذيرش بيماران و سانحه ديدگان احتمالي در آمادگي کامل هستند و تمامی اطلاعات مربوط به سوانح چهارشنبه پایان سال به صورت برخط اطلاع رسانی می شود.

رییس اداره حوادث و مدیریت بحران دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: به منظور کنترل و باز بودن مسیر حرکت آمبولانس ها، نماینده دانشگاه در مراکز کنترل ترافیک مستقر شده است. همچنین به منظور مستند سازی حوادث دو تیم از دادستانی نیز در بیمارستان های خاتم الانبیا(ص) و امام رضا(ع) مستقر خواهند شد.

طاهر زاده با اشاره به اینکه بیمارستان های امام رضا(ع)، خاتم الانبیاء(ص)، شهید کامیاب و طالقانی در سال های گذشته بیشترین حجم مراجعین را داشته اند اظهار داشت: بر این اساس تمامی بیمارستان ها به ویژه مراکز ذکر شده برای ارائه خدمات مناسب به مراجعین در آمادگی کامل هستند.

وي افزود: ثبت اطلاعات تمامي مصدومين حوادث مرتبط با چهارشنبه پاياني سال در اورژانس بيمارستانها، آمادگي کامل اتاق هدايت بحران دانشگاه و ستاد هدایت درمان و ارتباط بر خط و پیوسته با ستاد وزارت بهداشت از دیگر برنامه های این مدیریت به شمار می رود.

وی با بیان اینکه در سال گذشته آمار حوادث چهارشنبه پایانی سال 16.66 درصد کاهش یافت اظهار امیدواری کرد امسال نیز با کاهش تعداد سانحه دیدگان چهارشنبه پایان سال روبرو شویم.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار