دانشگاه علوم پزشکی مشهد پایلوت سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه نوسازی تجهیزات سرمایه ای پزشکی

  • PDF

مراجعه بیش از 75 هزار نفر به مراکز اورژانس زیر پوشش دانشگاه در ایام نوروزمعاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد، از انتخاب این دانشگاه به عنوان پایلوت سرمایه گذاری بخش خصوصی در نوسازی و بازسازی تجهیزات پزشکی سرمایه ای خبر داد.

به گزارش وب دا، دکتر شاپور بدیعی اظهار داشت: در بازدیدی که توسط دکتر قریب رییس هیات امنای ارزی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی از مراکز درمانی و توانمندی های این دانشگاه در حوزه خدمات رسانی صورت گرفت، در راستای تامین تجهیزات پزشکی چهار بسته پیشنهادی ارائه شد که در قالب آن از فرصت سرمایه گذاری بخش خصوصی در توسعه و نوسازی تجهیزات پزشکی سرمایه ای استفاده می شود.

وی خاطر نشان کرد: این طرح در راستای ارتقاء کیفیت خدمات به مجاوران و زائران بارگاه منور حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) صورت می گیرد و در قالب آن تجهیزات سرمایه ای مراکز درمانی زیر پوشش دانشگاه نوسازی و یا بازسازی خواهند شد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد همچنین از تجهیز اتاق های عمل بیمارستان خاتم الانبیاء(ص) در آینده نزدیک خبر داد و اظهارداشت: چند اتاق عمل بیمارستان خاتم الانبیاء(ص) به تازگی ساخته شده که به دلیل کمبود امکانات به بهره برداری نرسیده است که تا دو تا سه ماه آینده و با تامین تجهیزات مورد نیاز  در راستای خدمت رسانی به بیماران شرق کشور افتتاح خواهد شد.

گفتنی است: دکتر قریب رییس هیات امنای ارزی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در سه روز اقامت خود در مشهد از مراکز درمانی زیر پوشش دانشگاه بازدید و حوزه تجهیزات پزشکی به ویژه تجهیزات سرمایه ای این دانشگاه را مورد بررسی و ارزیابی قرار داد.

نشست با رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد، بازدید از اتاق های عمل جدید بیمارستان خاتم الانبیاء(ص) و عقد تفاهم نامه با خیر این بیمارستان در راستای تجهیز این مرکز، بازدید از بیمارستان قائم(عج) و بررسی کد 247 و بخش کاشت حلزون این مرکز از جمله برنامه های سفر دکتر قریب در مشهد بود.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار