عمل های جراحی زائران در تعطیلات نوروز بیش از 50 درصد رشد داشته است

  • PDF

دبیر ستاد نوروزی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، گفت: از مجموع 13 هزار و 532 مورد جراحی تخصصی و فوق تخصصی بیش از دو هزار و 201 مورد برای زائران انجام شده؛ که به معنای افزایش 56.7 درصدی این عمل ها در حوزه زائران است.

 

 دکتر مرتضی احتشام فر در گفت‌وگو با وب دا؛ به ارائه خدمات دانشگاه علوم پزشکی مشهد از تاریخ بیست و هشتم اسفندماه سال 96 الی سیزدهم فروردین ماه سال 97 اشاره کرد و گفت: در مجموع، مراجعه به اورژانس های بیمارستانی 36.5 درصد و خدمات پاراکلینیکی نیز 14.06 درصد کاهش داشته است.

 

وی ادامه داد: زایمان ها نیز در کل استان 9.01 درصد کاهش داشته و این در حالی است؛ که اعمال جراحی هشت و هفت دهم درصد در کل استان افزایش داشته است.

 

 دکتر احتشام فر به فعال بودن کد زائر در شهر مشهد اشاره و ابراز داشت: با وجود این که در حالت عادی مراجعه به اورژانس ها در کل استان کاهش داشته است؛ اما در مجموع تعداد مراجعین به اورژانس های بیمارستانی در زائرین سه درصد نسبت به سال قبل افزایش پیدا کرده است.

 

دبیر ستاد نوروزی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، بیان داشت: خدمات پاراکلینیک نیز 64 هزار و 932 مورد به زائران ارائه شده است که نسبت به سال قبل کاهش 17.03 درصدی را نشان می دهد.

 

وی تصریح کرد: بیش از دو هزار و 201 مورد عمل جراحی برای زائران نیز در این ایام انجام شده است؛ که به معنای افزایش 7/56 درصدی این عمل ها در حوزه زائران می باشد.

 

دکتر احتشام فر بیان داشت: تعداد زایمان ها نیز نسبت به سال قبل در حوزه زائران حدود 81.08 درصد افزایش پیدا کرده است به نحوی که 320 تولد از جمعیت زائر داشته ایم.

 

دبیر ستاد نوروزی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، تصریح کرد: در مجموع در حوزه فوریت های پزشکی در مشهد شاهد رشد 11.08 درصدی پایگاه های اورژانس و 14.06 درصدی آمبولانس ها بوده ایم؛ که این رشد در حوزه پایگاه های اورژانس در سطح کل استان 9 درصد و آمبولانس ها 11 درصد بوده است.

 

وی افزود: در کل استان خراسان رضوی 15 هزار و 355 ماموریت شهری در مدت عنوان شده انجام شده است که از این تعداد 10 هزار و 608  مورد یعنی حدود دو سوم ماموریت ها در شهر مشهد رخ داده است.

 

دکتر احتشام فر بیان داشت: ماموریت ها در مسیرهای جاده ای حدود پنج هزار و 638 مورد بوده است و در مجموع به طور کل بیش از 20 هزار و 993 ماموریت شهری و جاده ای توسط سیستم اورژانس و فوریت های پزشکی در سطح استان انجام شده است.

 

دبیر ستاد نوروزی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از اعزام  12 هزار و 586 بیمار به بیمارستان ها خبر داد و تاکید کرد: از مجموع کل ماموریت های اورژانسی انجام شده 5/55 درصد در مشهد و بیش از 73 درصد کل ماموریت ها در استان در محدوده دانشگاه علوم پزشکی مشهد انجام شده است.

 

وی بیان داشت: بر این اساس تعداد کل ماموریت های اورژانس در شهرستان مشهد حدود 17.88 درصد به نسبت سال قبل افزایش داشته است. این افزایش در منطقه تحت پوشش دانشگاه یعنی در کلیه شهرستان ها 5.17درصد و در کل استان 13.86 درصد بوده است.

 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار