پایش سلامت مادران باردار به صورت 24 ساعته انجام می شود

  • PDF

مدیر حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به ثبت مادران باردار پر خطر مناطق زیر پوشش دانشگاه در سامانه MCMC اظهار داشت: با راه اندازی این سامانه سلامت مادران باردار به صورت 24 ساعته پایش می شود.

به گزارش وب دا، دکتر رضا وفایی نژاد در حاشیه بازدید مسئول Mcmcوزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی از اقدامات دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این حوزه اظهار داشت: تا پیش از راه اندازی این سامانه، اطلاعات مادران  باردار پر خطر در مناطق زیر پوشش جمع آوری و در صورت نیاز به آن رسیدگی می شود اما در حال حاضر سلامت مادران بستری در مراکز درمانی زیر پوشش به صورت 24 ساعته پایش می شود.

وی خاطر نشان کرد: بر این اساس اگر مادران باردار  دچار مشکل شوند و نیاز به خدمات در سطوح بالاتر و یا در مراکز درمانی دیگر را داشته باشند با استفاده از این سامانه در کوتاه ترین زمان، بیمار هدایت می شود.

مدیر حوادث و فوریتهای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد همچنین از برنامه ریزی برای ارتباط تصویری مرکز پایش سلامتmcmc با تمامی اورژانس ها و بخش های مراقبت های ویژه خبر داد و اظهار داشت: با اجرای این برنامه بار مراجعه مراکز اورژانس و بخش های مراقبت های ویژه کنترل و در زمان هایی که با افزایش مراجعه مراکز درمانی مواجه می شوند اقدامات بررسی و فرایند کار برای ارائه خدمات مطلوب و یا هدایت بیماران به مراکز دیگر به شکل استاندارد انجام می شود.

مرکز پایش مراقبت های درمانی  MCMC از سال گذشته در دانشگاه علوم پزشکی مشهد راه اندازی شده است که با راه اندازی این مرکز تمام بیمارستان ها در سطح استان به هم متصل شده و مدیریت تخت های بیمارستانی برای اعزام بیماران از شهرستان ها به دیگر مراکز از مزایای آن به شمار می رود.

پیش از این نیزمعاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد،اظهار داشت که  باثبت اطلاعات مادران پر خطر  در سامانه MCMC با همکاری مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی تمامی مادران پر خطر در مناطق زیر پوشش رصد و در زمان مورد نیاز خدمات به موقع ارائه می شود.

دکتر شاپور بدیعی با بیان اینکه در سال گذشته با اقدامات انجام شده مرگ و میر مادران باردار 50 درصد کاهش یافته است و از 16 مورد در سال 95 به 7 مورد در سال 96 کاهش یافته است.

گفتنی است: مهندس لیلا خیراتی مسئول Mcmcوزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی با همراه تیمی از معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از مرکز مرکز پایش مراقبت های درمانی  MCMC بازدید و در جریان اقدامات و برنامه های انجام شده در این زمینه قرار گرفتند.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار