تولید نان و فرآورده های غذایی فاقد گلوتن در استان آغاز شد

  • PDF

رییس دبیر خانه کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان خراسان رضوی، گفت: خوشبختانه مصوبه تولید نان و فرآورده های فاقد گلوتن برای بیماران مبتلا به سلیاک در استان خراسان رضوی عملیاتی شد.

دکتر علی میری در گفت‌وگو با وب دا؛ در حاشیه اولین نشست کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی سال جاری  در استانداری خراسان رضوی، گفت: عملکرد شاخص کارگروه، اجرای مصوبه ای مبنی بر تولید نان و فرآورده های فاقد گلوتن برای بیماران مبتلا به سلیاک بوده است که خوشبختانه همزمان با برگزاری اولین کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی تولید این مواد آغاز و اولین محصولات در دسترس بیماران قرار داده شد.

وی متذکر شد: سایق بر این، این مواد در استان تولید نمی شد و این در حالی بود؛ که بیماران سلیاک، نان، بیسکویت و شیرینی دیگری را نمی توانستند استفاده کنند و باید از دیگر استان ها و تهران این مواد را با هزینه بسیار بالایی تهیه می کردند.

دکتر میری تصریح کرد: با این موفقیت ما به چهار شاخص عمده که در ابتدای فعالیت های کارگروه در سال 1396 مطرح شد دست پیدا کردیم.

وی به سه شاخص دیگر اشاره و ادامه داد: تدوین سند توسعه سلامت به عنوان کاری پژوهشی با چندین ماه کار فشرده در نهایت به انتها رسید و نسخه چاپ شده آن به ریاست کارگروه ارائه شد.

رییس دبیر خانه کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان خراسان رضوی، تصریح کرد: تدوین سند کنترل و پیشگیری از بیماری های غیر واگیر در سال 1396 تصویب و اجرا شد و در ادامه تدوین سند امنیت غذایی استان  در سال 1396 انجام و به دستگاه ها ارائه شد.

دکتر میری اظهار داشت: در این نشست گزارشاتی در خصوص بررسی عملکرد سال گذشته کارگروه، بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو ، بیماری وبا و پیشگیری از ابتلا در سال جدید، سیاست های جمعیتی و نتایج آن، ماده 48 قانون برنامه ناظر به ممنوعیت تبلیغ کالاهای آسیب رسان به سلامت و شاخص های عدالت در سلامت که به تازگی از وزارت بهداشت ابلاغ شده است پرداخته شد.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار