ارائه خدمات متمرکز و نوین درمان شکاف کام و لب در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

مدیر گروه ارتدنسی دانشکده دندانپزشکی مشهد، گفت: کلینیک شکاف لب و کام در بیمارستان اکبر از ابتدای مهر ماه سال 96 راه اندازی شده است و آماده پذیرش بیماران مبتلا از سنین نوزادی تا بزرگسالی می‌باشد.

خانم دکتر آرزو جهان بین در گفت‌وگو با وب دا؛ در خصوص آمادگی ارائه خدمت در کلینیک شکاف کام و لب در بیمارستان اکبر، گفت: خدمات ارائه شده در این مرکز شامل نازو الوئولار مولدینگ نوزادان ( چسب و پلاک)، درمان‌های آماده سازی جهت پیوند استخوان کودکان، درمان‌های ارتدنسی ثابت بزرگسالان، گفتاردرمانی و نیز انجام جراحی‌های مختلف می‌باشد که توسط جراحان صورت می‌پذیرد.

وی ابراز داشت: شکاف لب و کام يک ناهنجاري مادرزادي شايع مي‌باشد؛ که فاکتورهاي مختلفي در ايجاد آن دخيل هستند و به علت ماهيت پيچيده اين ناهنجاري، بيماران مبتلا نياز به درمان‌هاي متعدد ارتدنسي و  جراحي از سنين نوزادي تا بزرگسالي دارند.

دکتر جهان بین اظهار داشت: با توجه به پیچیدگی درمان بیماران مبتلا و ماهیت کار تیمی، امکان درمان این بیماران در تمام مراکز درمانی وجود ندارد که راه اندازی کلینیک شکاف کام و لب می تواند در مسیر ارائه خدمات مورد نیاز بیماران نقش مهمی داشته باشد.

مدیر گروه ارتدنسی دانشکده دندانپزشکی مشهد، تصریح کرد: جهت درمان مطلوب بیماران شکاف لب و کام، لازم است جراح، ارتدنتیست، گفتار درمان، پروتزیست، شنوایی سنج و چندین تخصص پزشکی دیگر با یکدیگر همکاری داشته باشند تا درمان بیماران به نحو احسن صورت گیرد.

وی اذعان نداشت: این در حالی است که متاسفانه در سال‌های گذشته در شهر مشهد، مرکز واحدی براي پذيرش و درمان بيماران وجود نداشت که این خود باعث سردرگمي و بلاتکليفي بيماران شده بود و گاهي اوقات به همین دلایل، برخی از درمان‌ها در زمان خاص خودش براي بيمار انجام نمي شد.

دکتر جهان بین خاطر نشان کرد: این شرایط موجب می‌شد درمان‌ها در مراحل بعدی خود به سختي قابل انجام باشد، در صورت انجام به نتايج ايده آل نرسد و بیمار به اجبار به شهرهای دیگر اعزام شود؛ که خوشبختانه در حال حاضر با ایجاد این کلینیک بیماران درمان‌های متمرکز و مورد نیاز را دریافت می‌کنند.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار