کاهش ذخایر و فرآورده های خونی سالم در استان خراسان رضوی

  • PDF

نیاز به خون و فرآورده های خونی همیشگی است و بیماران و نیازمندان به این ماده حیاتی چشم انتظار مراجعه مردم نوع دوست و خداجوی استان هستند.

به گزارش وب دا، و بر اساس اعلام اداره کل انتقال خون خراسان رضوی، همانگونه که می دانید سازمان انتقال خون وظیفه تهیه و تامین خون و فرآورده های خونی مورد نیاز مراکز درمانی و بیمارستانها را بعهده دارد و تامین ماده حیاتی و ارزشمند با اهدای خون انسانهای نوع دوست و ایثارگر میسر است.

از آنجا که با گرم شدن هوا  معمولا اهدای خون کاهش می یابد ولی نیاز به خون و فرآورده های خونی جهت بیماران نیازمند مانند(بیماران خاص تالاسمی، هموفیلی، دیالیزی، مجروحین، تصادفات، سوانح، بیماران تحت عمل جراحی، و شیمی درمانی) به این ماده حیاتی به قوت خود باقی است لذا از عموم شهروندان ایثارگر و انسان دوست دعوت بعمل می شود  در این امر خداپسندانه مشارکت نموده و با اهدای خون سالم زندگی هزاران نفر از هموطنان را شیرین کنند.

در این گزارش تاکید شده است با توجه به کاهش مراجعات مردم به پایگاه های اهدای خون و کاهش سیر نزولی ذخیره خون و فرآورده های خونی سالم از همه هم استانی ها و زائرین و مجاورین دعوت شده است با حضور در پایگاه های اهدای خون این اداره کل را در تامین خون و فراورده های خونی مورد نیاز مراکز درمانی یاری نمایند .

بر این اساس، پایگاههای اهدای خون مشهد مقدس شامل پایگاه امام رضا(ع) واقع در میدان شریعتی ( تقی آباد ) ابتدای خیابان دانشگاه – پایگاه امید واقع در نیش خیابان شیرازی 3 طبقه منهای یک مجتمع تجاری و اقامتی امید - پایگاه شهید کریمی واقع در بلوار شریعتی 28 منطقه قاسم آباد-پایگاه میلاد واقع در بلوار استقلال بین استقلال 2 و 4 طبقه فوقانی - پایگاه اهدای خون ثامن در جوار حرم مطهر رضوی ( ابتدای بازارچه آستانه پرست می باشند. پایگاههای امام رضا (ع) و امید در نوبت صبح و عصر و سایر پایگاهها در نوبت صبح آماده پذیرش داوطلبان اهدای خون خواهند بود.

ساعت پذیرش پایگاهها در نوبت صبح از 7.45 الی 12.45 و در نوبت عصر از 14.30 الی 18.45 است.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.