آماده سازی زیرساخت اجرای برنامه نظام ارجاع در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد از آماده سازی زیر ساخت برنامه نظام ارجاع در دانشگاه خبر داد و اظهار داشت: این برنامه در حال حاضر در مراکز بهداشتی درمانی بردسکن، خلیل آباد و کاشمر به صورت پایلوت در حال اجراست.

دکتر شاپور بدیعی در حاشیه نشست نظام ارجاع در گفتگو با وب دا، خاطر نشان کرد:  با تلاش های انجام شده در حوزه معاونت بهداشت دانشگاه، پرونده الکترونیک سلامت در سطح و مراکز بهداشتی درمانی تکمیل شده است و در حال حاضر آماده اتصال به بیمارستان هاست.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: با تلاش مدیریت فناوری اطلاعات دانشگاه زیر ساخت های اجرای برنامه نظام ارجاع در سطح دانشگاه فراهم شده است.

وی با بیان اینکه در قالب برنامه نظام ارجاع، فرایند هدایت بیماران از سطح یک به سطح دو، بیمارستان ها و پزشکان متخصص مشخص می شود تصریح کرد: زمانی که بیمار از سطح یک نیاز به ارجاع به سطوح بالاتر را دارد، پزشک مستقر در مراکز و خانه های بهداشتی ، زمان و مکان مراجعه بیمار را در سامانه مشخص و در قالب کد رهگیری به بیمار ارائه می دهد.

 معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطر نشان کرد: در حال حاضر برنامه نظام ارجاع به صورت پایلوت در شهرستان های بردسکن، خلیل آباد و کاشمر در حال اجراست و بر اساس پایش های انجام شده روند اجرای آن رضایت بخش است.

دکتر بدیعی با تاکید بر اینکه اجرای نظام ارجاع، موجب تکریم بیشتر بیماران می شود اظهار داشت: صرفه جویی در وقت و هزینه، جلوگیری از انجام اقدامات اضافه از جمله رادیوگرافی و خدمات پاراکلینیکی و دارو از مزایای اجرای این طرح به شمار می رود.

وی افزود: نشست های نظام ارجاع در هفته سه بار، با ریاست دکتر دارابی رییس دانشگاه  و دبیری دکتر بحرینی معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه و حضور معاونین درمان و بهداشت دانشگاه  برگزار می شود.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار