راه اندازی دستگاه سی آرم و دستگاه فیکوویترکتومی در بیمارستان حضرت زهرا(س) شهرستان فریمان

  • PDF

مدیر شبکه بهداشت و درمان فریمان از راه اندازی دو دستگاه سی آرم و فیکوویترکتومی در بیمارستان حضرت زهرا(س) این شهرستان خبر داد.

به گزارش وب دا، دکتر محمد علی پاینده با اعلام این خبر افزود: با پیگیری های انجام شده  و در راستای رفاه حال بیماران دستگاه C-ARM  مخصوص رادیوگرافی و تصویربرداری در لحظه و در حین اعمال جراحی و دستگاه فیکوویترکتومی جهت اعمال جراحي چشم در اتاق عمل بیمارستان حضرت زهرا(س) نصب و راه اندازی شد.

دکتر پاینده اظهار داشت:برای خرید این دستگاه ها مبلغ 5 میلیارد ریال هزینه شده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان افزود: با راه اندازی این دستگاه ها در اتاق عمل بیمارستان حضرت زهرا(س)، تحول عظیمی در اعمال جراحی ارتوپدی و چشم پزشکی انجام خواهد گرفت.

گفتنی است دستگاه «سی آرم» نوعی از دستگاه های مولد اشعه ایکس است که در  اتاق عمل و مستقیما بر بالین بیمار و در حین جراحی قرار گرفته و در همان حال از موضع جراحی، تصاویر رادیوگرافی تهیه می کند از اینرو در بهبود دقت و کیفیت عمل جراحی تاثیر فوق العاده داشته و احتمال خطاهای پزشکی را در حدقابل توجهی کاهش می دهد.

دستگاه فیکوویترکتومی نیز جهت انجام عمل جراحی فیکو(روش استاندارد و فعلی آب مروارید) مورد استفاده قرار می گیرد.یک عمل جراحی سرپایی و بدون نیاز به بخیه که با استفاده از قطره بی حسی انجام می شود.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار