افتتاح سی امین کلینیک آموزش خودمراقبتی پرستاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

با حضور معاون پرستاری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی سی امین کلینیک آموزش خودمراقبتی  پرستاری در دانشگاه علوم پزشکی مشهد به بهره برداری رسید.

معاون پرستاری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در حاشیه افتتاح این کلینیک در گفتگو با وب دا اظهار داشت: در حال حاضر با توجه به تغییر سبک زندگی و گسترش بیماری های غیر واگیر راه اندازی کلینیک های خود مراقبتی در مراکز درمانی را گامی موثر در افزایش سواد سلامت و پیشگیری از بروز و یا شدت بیماری ها عنوان کرد.

دکتر حضرتی خاطر نشان کرد: این  کلینیک ها با حضور پرستاران مجرب و اعضای هیات علمی گروه بالینی راه اندازی شده و آموزش هایی همچون رژیم غذایی ، رژیم دارویی، فعالیتهای مجاز و غیر مجاز و فعالیتهای خود مراقبتی به بیماران سرپایی مراجعه کننده  و خانواده آنها ارائه می شود. 

وی حضور اعضای هیات علمی در کنار پرستاران را گامی موثر در افزایش تعامل و همکاری میان این دو گروه دانست و تصریح کرد: در کلینیک های خود مراقبتی اصول مراقبت و پیشگیری در سه سطح به بیماران ارائه می شود.

معاون پرستاری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر اینکه در حال حاضر 65 درصد از مردم دچار کم تحرکی و بی تحرکی، یک سوم مبتلا به فشار خون و 10 درصد مبتلا به دیابت هستند تصریح کرد: برپایی کلینیک های خود مراقبتی می تواند علاوه بر آموزش به بیماران از  شدت بروز بیماری نیز جلوگیری نماید.

دکتر حضرتی خاطر نشان کرد: در کلینیک های خود مراقبتی با دیدگاه سلامت محور تلاش می شود  بیماران و خانواده آنها را با ارائه آموزشهای مناسب توانمند نموده تا بتوانند به نحو مناسب از خود مراقبت نمایند و بدین ترتیب هزینه های درمانی کاهش یابد.

سی امین کلینیک خود مراقبتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در بیمارستان 610 تختخوابی امام رضا(ع) به بهره برداری رسید و مراجعین به کلینیک از خدمات مشاوره رایگان بهره مند می شوند.

 برگزاری نشست با رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد و مدیر پرستاری دانشگاه از دیگر برنامه های معاون پرستاری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در مشهد بود. 

افتتاح کلینیک آموزشی پرستاری

افتتاح کلینیک آموزشی پرستاری

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار