اورژانس متمرکز بیمارستان شهید کامیاب بزودی راه اندازی می شود

  • PDF

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد از راه اندازی اورژانس متمرکز بیمارستان امدادی شهید کامیاب تا یک ماه آینده خبر داد.

به گزارش وب دا، دکتر شاپور بدیعی در نشست شورای هماهنگی ترافیک استان که با حضور جانشین پلیس راه استان، رییس اداره ایمنی ترافیک، معاون حمل و نقل و دبیر شورای هماهنگی شورای ترافیک استانداری و مدیر حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد با بیان اینکه به منظور کاهش آمار مرگ و میر سوانح ترافیکی و صدمات ناشی از آن اقدامات گسترده ای در دانشگاه صورت گرفته است تصریح کرد: بر این اساس به منظور ارائه خدمات مناسب به بیماران سوانح و حوادث ترافیکی 4 سایت تروما در بخش های مختلف مشهد در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: بیمارستان جدید شهید هاشمی نژاد که اوایل سال آینده به بهره برداری می رسد، بیمارستان سوانح طالقانی، بیمارستان شهید کامیاب  و بیمارستان امداد و نجات جنوب را از جمله مراکزی برشمرد که برای امداد رسانی به مصدومان سوانح رانندگی و حوادث در چهار بخش مشهد در نظر گرفته شده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به بیمارستان امداد جنوب مشهد از مصوبات سفر مقام معظم رهبری به مشهد مقدس است خاطر نشان کرد: برای ساخت این مرکز در مرحله نخست 20 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است و به زودی کار اجرایی آن آغاز خواهد شد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به کاهش امار صدمات و مرگ و میر حوادث ترافیکی اظهار داشت: طی سال های 85 الی 96تعداد کل فوت به صد هزار جمعیت از 22.3 به 12.3 درصد رسیده است.

دکتر بدیعی افزود: همچنین در این مدت تعداد فوت در صحنه در صد هزار نفر از 9 به 4.5 نفر رسیده است که تلاش می شود با برنامه ریزی و تقویت زیر ساخت از این میزان نیزکمتر شود.

وی با اشاره به اینکه بر اساس برنامه شش توسعه تعداد پایگاه های شهری باید به 75 پایگاه و 110 آمبولانس فعال و در محورهای برون شهری نیز به 23 پایگاه و 23 آمبولانس فعال برسد تصریح کرد: در حال حاضر با توجه به طرح هایی اجرا شده از برنامه ششم توسعه عقب هستیم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزاری دوره های آموزشی آموزش مراقبت پیش بیمارستانی برای پرسنل اورژانس، بهبود ثبت اطلاعات و مشخص شدن نزدیک ترین آمبولانس با راه اندازی یکپارچه 115 از نیمه دوم سال 96، راه اندازی بیسیم دیجیتال از سال 95 به منظور بهبود صدا و افزایش پوشش، جانمایی پد فرودگاه اورژانس و همکاری با سایر سازمان های مرتبط را از دیگر اقدامات در راستای بهبود خدمات برشمرد.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار