سلامت مادران باردار و کودکان از مهمترین اولویت های معاونت درمان دانشگاه

  • PDF

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد حفظ و ارتقاء سلامت مادران باردار و کودکان را از مهمترین برنامه های این معاونت عنوان کرد.

دکتر شاپور بدیعی در حاشیه نشست ارتقاء کیفیت خدمات مادران باردار که با حضور اعضای انجمن متخصصین زنان و انجمن مامایی برگزار شد در گفتگو با وب دا با بیان اینکه ارتقاء کیفیت خدمات به مادران باردار باید در اولویت قرار گیرد خاطر نشان کرد: با مشارکت مناسبی که در میان واحدهای مختلف وجود دارد، دانشگاه علوم پزشکی مشهد موفقیت های مطلوبی را در این مسیر داشته است.

وی خاطر نشان کرد: کاهش 30درصدی مرگ و میر مادران نسبت به مدت مشابه سال گذشته، کاهش آمار سزارین ده درصد بیشتر از حد انتظار وزارت بهداشت، و افزایش آمار زایمان طبیعی از جمله موفقیت هایی است که دانشگاه علوم پزشکی مشهد به آن نائل آمده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطر نشان کرد: در این نشست ضمن بررسی نقاط قوت، چالش ها و مشکلات در اجرای برنامه ها مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

در این نشست دکتر شمسیان نماینده عالی رییس دانشگاه، دکتر بیرجندی نژاد رییس سازمان نظام پزشکی، جمعی از کارشناسان وزارت بهداشت و اعضای انجمن متخصصین زنان و انجمن مامایی حضور داشتند و به بیان نظرات خود در راستای ارتقاء کیفیت خدمات پرداختند.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار