سامانه عملیاتی اتوماسیون آسایار در اورژانس 115 شهرستان فریمان راه اندازی شد

  • PDF

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان فریمان از راه اندازی سامانه عملیاتی اتوماسیون آسایار در اورژانس 115 این شهرستان خبر داد.

دکتر محمد علی پاینده اظهار کرد: :با پیگیری های صورت گرفته توسط این شبکه و مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با فراهم سازی زیر ساخت های لازم جهت اجرایی شدن سامانه عملیاتی اتوماسیون آسایار ،این سامانه در شش پایگاه اورژانس 115 شهرستان فریمان اجرایی شد.

وی افزود:با راه اندازی این سامانه علاوه بر حذف فرم های کاغذی و ثبت و نگه داری فعالیت های اورژانس پیش بیمارستانی بصورت الکترونیک، دسترسی به آمار و فعالیتهای اورژانس پیش بیمارستانی و بهره گیری از آن نیز تسهیل می گردد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان فریمان بیان داشت:برای راه اندازی این سامانه کلیه پایگاه های اورژانس 115 شهرستان به اینترنت، سیستم رایانه  مجزا جهت دریافت و ذخیره اطلاعات ،گوشی های تحت شبکه voip وهمچنین گوشی های تلفن همراه جهت ثبت اطلاعات در سامانه آسایا تجهیز شدند.

 دکتر محمد علی پاینده با بیان این مطلب که کلیه آمبولانس های اورژانس 115 شهرستان به دستگاه جی پی اس و پنل ثبت موقعیت تجهیز شدند افزود: ردیابی آمبولانس ها و همچنین ثبت دقیق زمان اعزام و رسیدن به صحنه از اهداف نصب این دستگاه ها می باشد.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار