طرح غربالگری سلامت ایرانیان بالای 30 سال در تمامی مراکز درمانی اجرا می شود

  • PDF

بسیاری از مبتلایان به فشار خون از بیماری خود اطلاع ندارندمدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد از اجرای طرح غربالگری سلامت ایرانیان بالای 30 سال در تمامی بیمارستان های زیر پوشش این دانشگاه خبر داد.

محمد حسن عزتی در گفتگو با وب دا اظهار کرد: این طرح همزمان با سراسر کشور در هفته پرستار از 22 الی 26 دی ماه  در تمامی بیمارستان های دولتی و غیر دولتی اجرایی خواهد شد.

وی با بیان اینکه چاقی و فشار خون از عوامل در بروز بیماری های غیر واگیر از جمله دیابت، سکته های قلبی و مغزی و سرطان به شمار می رود خاطر نشان کرد: در این طرح تمامی مراجعین بالای 30 سال ضمن بررسی فشار خون، اضافه وزن و نمایه توده بدنی زیر پوشش برنامه های آموزشی چهره به چهره و کتبی قرار می گیرند.

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه این طرح با همکاری معاونت بهداشت اجرا می شود اظهار کرد: در این طرح مراجعینی که در معرض بیماری و یا بیمار باشند برای پیگیری به مراکز بهداشتی و درمانی ارجاع داده می شوند.

وی با بیان اینکه برای اجرای این طرح پایگاه های سلامت در تمامی بیمارستان ها تشکیل و کارشناسان پرستاری در آن فعال می شوند اظهار کرد: مراجعین در زمان حضور باید کارت شناسایی ملی خود را به همراه داشته باشند.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار