برخورد با مداخله گران حوزه سلامت اولویت معاونت درمان است

  • PDF

انجام عمل های جراحی زیبایی بزرگ در مطب های خصوصی تخلف است مدیر نظارت و اعتبار بخشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برخورد با مداخله گران حوزه سلامت را از مهمترین اولویت های این معاونت عنوان کرد.

به گزارش وب دا،  دکتر علی اصغر انجیدنی در کارگاه آموزشی کارشناسان و مدیران نظارت بر درمان دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی استان های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی که به منظور بررسی چالش ها و مشکلات این حوزه و ارائه راهکارهای مناسب در راستای بهبود روند نظارت و اعتبار بخشی به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد اظهار کرد: سلامت بیمار و ارائه بهترین نوع خدمات به بیمار از مهمترین اهداف نظام سلامت به شمار می رود و در این میان در صورت خدشه وارد شدن به این مسئله به طور حتم با جدیت به آن رسیدگی می شود.

وی با بیان اینکه 49 بیمارستان، 218 درمانگاه، یک هزار و 500 موسسه درمانی، 5 هزار مطب پزشک و دندان پزشک و یک هزار دفتر کار،زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد فعالیت می کنند تصریح کرد: کارشناسان نظارت بر درمان به طور دائمی و مرتب بر عملکرد این واحدها نظارت و در صورت مشاهده هر گونه تخلف نیز رسیدگی خواهد شد.

مدیر نظارت و اعتبار بخشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه برای دستیابی به موفقیت در اهداف این دانشگاه با دادگستری و نیروی انتظامی نیز ارتباط مناسبی برقرار نموده است اظهار کرد: این امر موجب شده رسیدگی به تخلفات پزشکی و مداخلات حوزه درمان تسریع یافته است.

دکتر انجیدنی در خصوص برگزاری دوره های آموزشی مرتبط با پزشکی نیز اظهار کرد: بر اساس مصوبه شورای انقلاب فرهنگی برگزاری هر دوره آموزشی نیاز به اخذ مجوز از سازمان مربوطه است و باید بر اساس درخواست انجمن های پزشکی و با مجوز اداره آموزش دانشگاه برگزار شود.

وی با تاکید بر اینکه خدمت به بیماران و برخورد قاطع با متخلفان، اصل اساسی کار ناظران درمان است اظهار کرد: ناظران درمان می توانند با اجرای قوانین در موارد تخلف و در صورت نیاز، مرکز را پلمپ کنند.

مدیر نظارت بر درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه دریافت هر گونه دریافت خارج از ضوابط در حوزه خدمات پزشکی تخلف محسوب می شود اظهار کرد: بر اساس پروتکل هایی که تنظیم شده است علاوه بر استاندارد سازی و هماهنگی در برخورد با متخلفین، نحوه برخورد با افرادی که برای بار نخست تخلف کرده اند و یا به طور مستمر تخلف می کنند متفاوت خواهد بود".

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار