دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حوزه تولید تجهیزات پزشکی در کشور پیشگام است

  • PDF

دانشگاه علوم پزشکی مشهد پایلوت سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه نوسازی تجهیزات سرمایه ای پزشکیمدیر تامین و نگهداشت تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: هم اینک 60 درصد لوازم و تجهیزات پزشکی مورد نیاز کشور در داخل تولید می شود و دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این زمینه پیشگام و از توانمندیهای گوناگونی برخوردار است.

به گزارش وب دا، دکتر حسن خدا پرست خاطر نشان کرد: گرچه کشور در زمینه تولید تجهیزات پزشکی به موفقیتهای زیادی دست یافته اما هم اکنون بیشتر تجهیزات پزشکی 'های تک' مانند دستگاههای پرتودرمانی از خارج وارد می شوند زیرا تولید این دستگاهها در انحصار چند کشور جهان است.

وی با بیان اینکه تجهیزات پزشکی یکی از گرانترین و مهمترین منابع بیمارستانها و دانشگاههای علوم پزشکی بعد از منابع انسانی به شمار می روند تصریح کرد: حوزه تجهیزات پزشکی شامل سه فرآیند تامین و خرید، نگهداری و کنترل کیفیت است. در خرید تجهیزات پزشکی انتخاب باید درست و متناسب با نیاز و ترجیحا تولید داخل با قیمت و شرکت پشتیبان مناسب باشد. توجه به فرآیندهای نگهداری و کنترل کیفیت نیز در این زمینه از اهمیت بسزایی برخوردار است.

وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی مشهد از دانشگاههای تیپ یک کشور است که برای تربیت دوره های بالاتر از تخصص در رشته های پزشکی نیاز به تجهیزات پزشکی 'های تک' دارد.

مدیر تامین و نگهداشت تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی به راه اندازی نخستین واحد اورهال تجهیزات پزشکی کشور در این دانشگاه اشاره و بیان کرد: این واحد با هدف تحقق سیاستهای اقتصاد مقاومتی کانونی را راه اندازی کرده که در آن تجهیزات پزشکی تعمیر اساسی شده و دوباره به چرخه بهره برداری باز می گردند.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار