استفاده از روش های مهندسی معکوس در احیاء تجهیزات درمانی

  • PDF

راه اندازی کانون احیاء تجهیزات درمانی در دانشگاه علوم پزشکی مشهدرییس کانون تجهیزات درمانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: در این مرکز با استفاده از روش های مهندسی معکوس، تجهیزات درمانی دچار نقص فنی را احیاء می کند.

دکتر غلام رضا غیور در گفتگو با وب دا با بیان اینکه این مرکز در راستای وارد مدار نمودن تجهیزات درمانی دچار نقص فنی راه اندازی شده است خاطر نشان کرد: بر این اساس در قالب اورهال تجهیزات پزشکی، دانش آموختگان مهندسی پزشکی با استفاده از روشهای مهندسی معکوس نسبت به تعمیر تجهیزات اقدام می کنند.

وی تصریح کرد: در این راستا سه کارگاه تجهیزات هتلینگ بیمارستانها، کارگاه الکترونیک و دیجیتال بیمارستانها و کارگاه تجهیزات دندانپزشکی راه اندازی شده است.

رییس کانون تجهیزات درمانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: کانون احیاء تجهیزات درمانی با همکاری پژوهشگران مستقر در شرکتهای دانش بنیان و فناور ایجاد شده است. این طرح از حدود یک سال پیش در حجم کوچک به صورت پایلوت آغاز وامسال با فراهم شدن زیرساختهای لازم به صورت گسترده اجرایی شده است.

رئیس کانون احیا تجهیزات درمانی دانشگاه علوم پزشکی مشهدگفت: بر اساس دستور رئیس دانشگاه از این پس تمام تجهیزات بلااستفاده وارد چرخه تعمیرات می شوند و این آمادگی وجود دارد که تجهیزات بیمارستانها و واحدهای دانشگاهها با بهترین دانش فنی و توانمندی بازسازی، احیا و تعمیر شوند.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار