آب مروارید ؛مهم ترین عارضه کاهش دید

  • PDF

دانشیار گروه چشم  دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه با افزایش سن، بیماری اب مروارید ایجاد می شود اظهار کرد: این بیماری را بیشتر افراد در طول زندگی خود آن را تجربه می کنند و مهم ترین عارضه کاهش دید است. 

دکتر رامین دانشور در گفتگو با وب دا  با بیان اینکه گاهی اوقات افراد از دوران نوزادی با این مشکل روبرو هستند، خاطر نشان کرد: آب مروارید به معنای کدر شدن چشم با افزایش سن است که در اکثر موارد کاهش دید، با درمان جراحی همراه است.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه بیشتر مواقع درمان آب مروارید با عمل جراحی سرپایی امکان پذیر است خاطر نشان کرد:  عموم بیماران بعد از یک هفته از عمل جراحی دید عادی خود راپیدا می کنند.

دانشیار گروه چشم  دانشگاه علوم پزشکی مشهد، آب سیاه را از دیگر بیماری های چشمی عنوان کرد و گفت: در این بیماری به علت آسیب به عصب چشم کاهش دید غیر قابل بازگشت است و شایع ترین علت نابینایی به شمار می رود.

وی با بیان اینکه بالا بودن فشار چشم، در ابتلا به اب سیاه موثر است، ابراز کرد :متاسفانه این بیماری هیچ علامتی ندارد و صرفا با معاینه کامل چشم پزشک مشخص نمی شود.

وی گفت :برای تشخیص بیماری معمولا معاینه دوره ای ضروری است و بخصوص بعد از چهل سالگی هر سال معاینه چشم ضرورت دارد.

وی افزود :شماره بالای عینک، سابقه مصرف کورتون در ابتلا چشم به آب سیاه موثر است. 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار