70درصد تشخیص بیماریها با کمک پاراکلینیک انجام می‌شود

  • PDF

برنامه ریزی برای تولید داروهای گیاهی در مرکز التهاب نوروژنیک دانشگاه علوم پزشکی مشهدعضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: اقدامات تشخیصی آزمایشگاهی در حال حاضر وضعیت مطلوبی دارد و 70درصد تشخیص بیماری ها با کمک پاراکلینیک انجام می‌شود. 

دکتر محمد مهدی اجتهادی در حاشیه دومین کنفرانس علمی حکیم جرجانی (آزمایشگاه و تومور های بدخیم ویروسی) در گفتگو با وب دا خاطر نشان کرد: بیماری هایی مانند سرطان که ناشی از مشکلات ژنتیکی است یکی از موضوعات مهم در خدمات پاراکلینیکی به شمار می رود.

وی با بیان اینکه در سال های اخیر به دلیل تغییر در سبک زندگی بیماری سرطان رو به افزایش است تصریح کرد: علاوه بر عوامل ژنتیکی، مسائل محیطی نیز بر ابتلا به سرطان نقش تعیین کننده ای دارد.

رییس دومین کنفرانس علمی حکیم جرجانی با رویکرد علوم آزمایشگاهی و تومورهای بدخیم ویروسی خاطر نشان کرد: عوامل محیطی با وضعیت بومی و جغرافیایی خاص یک فرد ارتباط نزدیک دارد حتی تغذیه فرد نیز درمان متفاوتی را می طلبد. 

دکتر اجتهادی با اشاره به اینکه شرح حال گیری یکی از پارامترهای مهم در درمان مناسب فرد است، اظهار کرد: امروزه اقدامات تشخیصی در آزمایشگاه ها در شرایط خوبی قرار دارد.

مدیر گروه ژنتیک دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز با اشاره به اینکه جامعه آزمایشگاهیان بالینی خراسان رضوی با همکاری گروه ژنتیک پزشکی دانشکده پزشکی این همایش را برگزار نمود، اظهار کرد :هدف از این همایش به روز نگه داشتن سطح علمی همکاران علوم آزمایشگاهی است تا مسائل مختلف در حیطه علوم آزمایشگاهی مورد بررسی قرار گیرد. 

دکتر مجید مجرد با بیان اینکه در این کنگره به موضوع نقش ویروس ها و کاربرد و اثر آن ها در سرطان پرداخته شد، عنوان کرد :ویروس ها در ابتلا به سرطان یا درمان سرطان نقش تعیین کننده دارند و در این کنگره به این موضوع پرداخته شد که چگونه با ویروس ها می توان برای درمان سرطان اقدام کرد. 

دکتر مجرد با اشاره به اینکه برای درمان سرطان با کمک ویروس ها برنامه ریزی و بستر سازی لازم انجام شده است، خاطر نشان کرد:سال گذشته در کنفرانس علمی جرجانی به موضوع ایمونوتراپی پرداخته شد و امسال برای این همایش موضوع سرطان برای متخصصین علوم آزمایشگاهی تشریح شد.

 

 


 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار