تجمیع بخش های بیمارستان های امام رضا(ع) و قائم(عج) بر اساس خرد جمعی صورت گرفته است

  • PDF

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: تصمیم تجمیع بخش های بیمارستان های امام رضا(ع) و قائم(عج)، فارغ از تصمیم فردی بلکه بر اساس خرد جمعی و پس از طی مراحل کارشناسی صورت گرفته است.

به گزارش وب دا،دکتر محمد رضا دارابی در نشست شورای دانشگاه با بیان اینکه از زمان احداث تونل سلامت میان بیمارستان های قائم(عج) و امام رضا(ع)،برنامه تجمیع بخش های بیمارستان ها نیز در دستور کار قرار گرفت خاطر نشان کرد: بر این اساس تجمیع گروه های چشم و پوست بخش ارتوپدی بیمارستان قائم(عج) به همراه تمامی امکانات به بیمارستان امام رضا(ع) انتقال یافت.

وی با تاکید بر اینکه هیچ برنامه ای برای تعطیلی بخش های بیمارستان قائم(عج) در دستور کار قرار ندارد تصریح کرد: جلوگیری از اتلاف منابع مالی و انسانی، جلوگیری از استهلاک تجهیزات پزشکی و ارتقاء خدمات به مردم از مهمترین اهداف این برنامه به شمار می رود.

کسب رتبه برتر دانشگاه علوم پزشکی مشهد در رتبه بندی های جهانی

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه در سال های اخیر به همت و تلاش اعضای هیات علمی، کارکنان و دانشجویان، دانشگاه علوم پزشکی مشهد موفق به کسب رتبه های ملی و بین المللی شده است تصریح کرد: ورود دانشگاه علوم پزشکی مشهد در رتبه بندی تایمز و کسب رتبه 601 تا 800، ورود دانشگاه در رتبه بندی شانگهای و لایدن و کسب رتبه برتر در زمینه هلث کلینیک تنها بخشی از موفقیت های این دانشگاه به شمار می رود.

دکتر دارابی از کسب رتبه برتر این دانشگاه در رتبه بندی آسیایی تایمز خبر داد و اظهار کرد: بر این اساس دانشگاه علوم پزشکی مشهد رتبه 150 را در رتبه بندی آسیایی تایمز کسب کرد و در این زمینه رتبه دوم کشور را پس از دانشگاه علوم پزشکی تهران به خود اختصاص داد و از دانشگاه های علوم پزشکی شهید بهشتی و ایران پیشی گرفت.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ردیف دانشگاه های برتر در اجرای برنامه تحول و نوآوری در آموزش

دکتر دارابی با اشاره به  اجرای برنامه تحول و نوآوری در آموزش اظهار کرد: در حال حاضر 7 ماموریت ویژه در منطقه 9 بر عهده منطقه 9 امایشی قرار گرفته است و در این زمینه در ردیف کلان مناطق برتر به شمار می رود.

وی با اشاره به منطقه ای شدن هیات های برد اظهار کرد: در حال حاضر 9 نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه از دبیر هیات های برد تخصصی و فوق تخصصی هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد تفکیک آموزش تخصصی از عمومی را یکی از اقدامات مهم دانشگاه در راستای ارتقاء آموزش عنوان کرد و اظهار کرد: تا کنون اقدامات موثری در این زمینه صورت گرفته است و با بهره برداری از بیمارستان شهید هاشمی نژاد تفکیک آموزش دوره های عمومی از تخصصی در تمامی رشته ها اجرایی خواهد شد.

دکتر دارابی تصریح کرد: کسب رتبه نخست در محور اخلاق پژوهشی، رتبه دوم در زیر ساخت های پژوهشی، کسب رتبه دوم در  رجیستری بیماری ها، کسب رتبه سوم در فناوری سلامت، کسب عنوان دانشگاه برگزیده در جشنواره علمی رضوی، کسب رتبه برتر در ساماندهی طب سنتی، کسب رتبه برتر در ایجاد تخت های بیمارستانی، کسب جایزه تعالی سازمانی از دیگر عناوین کسب شده دانشگاه به شمار می رود.

وی با بیان اینکه مداخله گران امر سلامت، سلامت مردم را به خطر می اندازد اظهار کرد: باید ضمن گسترش اطلاع رسانی، با هم افزایی میان بخش های مختلف نسبت به برخورد با مداخله گران امر سلامت به ویژه در حوزه طب سنتی و مکمل اقدام شود.

ایجاد پرونده الکترونیک و سیستم نظام ارجاع از مهمترین برنامه های دانشگاه  

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه ایجاد پرونده الکترونیک یکی از اولویت های وزارت بهداشت محسوب می شود و تمامی دانشگاه های علوم پزشکی ملزم به اجرای کامل ان تا پایان خرداد ماه هستند اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی مشهد در سال گذشته موفق به اجرای این برنامه شد و در حال حاضر برای 5 میلیون نفر پرونده الکترونیک سلامت ایجاد شده است.

دکتر دارابی با اشاره به تعیین سقف تعهدات بیمه از سال گذشته اظهار کرد: اجرای برنامه نظام ارجاع می تواند نقش موثری در تحقق اهداف این برنامه داشته باشد.  

وی با اشاره به اینکه بسیج ملی غربالگری فشار خون از 27 اردیبهشت در دانشگاه اجرا می شود اظهار کرد: اجرای این طرح  که با همکاری و مشارکت سازمان ها و نهادها اجرا می شود نقش موثری در ارتقاء سلامت جامعه خواهد داشت.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: حوزه دانشجویی فرهنگی نیز موفق به کسب عناوین مختلفی شده است که از ان جمله می توان به کسب 14 عنوان برتر در حوزه ورزشی، فرهنگی و دانشجویی اشاره کرد.

کمک 50 میلیاردی خیرین به حوزه سلامت

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد از کمک‌های 50 میلیارد تومانی خیرین در حوزه سلامت در سال 97 خبر داد و گفت: این کمک‌ها در بخش‌های بهداشت، درمان، کمک به بیمارستان‌ها و حمایت از افراد نیازمند صورت گرفته است.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار